XLM iki yılın en yüksek seviyelerine yükseldi

Ödemeler odaklı Stellar blok zincirinin yerel kripto para birimi XLM, iki yılın en yüksek seviyelerine yükseldi. Bir analist, rallinin rakip kripto para birimi XRP’nin talihsizlikleri ve ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi’nin (OCC) stabilcoinlerle ilgili kaynaklandığını söyledi.

Fiyat rallisinin yanı sıra alım satım hacimleri de yükseldi. CF Benchmarks CEO’su Sui Chung, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, “CF Benchmarks’ın XLMUSD uzlaştırma fiyatı tarafından yakalanan ortalama hacimler, son 14 günde iki katından fazla arttı” dedi. Hacimlerdeki artışla desteklenen fiyat kazançları, grafik analistleri tarafından sürdürülebilir olarak kabul edilir.

SEC 22 Aralık’ta , Ripple ödeme protokolü ve değişim ağının San Francisco merkezli geliştiricisi Ripple Labs’e XRP satışı yoluyla perakende yatırımcılara yedi yıllık bir süre içinde 1,3 milyar dolar kazandırmak için dava açtı . . O zamandan beri, XRP’nin fiyatı yarı yarıya 0,20 dolara düştü ve kripto topluluğu, fonların XRP’den XLM’ye çevrildiğini düşünüyor.

Dahası, XLM, ABD OCC’nin ABD bankalarının finansal sistemde bir yerleşim altyapısı olarak halka açık blok zincirleri ve dolar destekli stabilcoinleri kullanmasına izin verme kararından yararlanıyor gibi görünüyor, Vinokourov bir Telegram sohbetinde CoinDesk’e verdiği demeçte, “XRP SEC davasıyla ilgilendiği için bu arada yararlanma olasılığı düşük. ” Buna ek olarak, XLM, Stellar’ın bu hafta başlarında Ukrayna’nın bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) geliştirmesine yardımcı olduğunu açıklamasının ardından yükselmeye devam ediyor . Ukrayna o zamandan beri Stellar’ın rolünün önemini küçümsemesine ve XLM tokeninin CBDC’de hiçbir rol oynamayacağına rağmen, görünüşe göre bazı yatırımcıların token’ı satın almasını engellemedi.

CF Benchmark’tan Chung, CoinDesk’e, “Ukrayna hükümetinin potansiyel CBDC’yi kurmak için Stellar blok zinciri ağını seçtiği bildirildi” . “Bu, XLM için mükemmel bir fırtınaya dönüşüyor.”

XLM 0.2850 $ civarında el değiştiriyor ve XRP, 24 saat bazında% 3 düşüşle 0.2290 $ ‘dan işlem görüyor. SEC Ripple ile ilgili davasını açıkladığından beri birkaç kripto para birimi borsası XRP’yi listeden çıkardı. Ayrıca Grayscale Investments , XRP’yi büyük hacimli kripto fonundan çıkardı ve kripto fonu yöneticisi Bitwise , XRP varlıklarını tasfiye etti. Grayscale Investments, CoinDesk’in ana şirketi Digital Currency Group’a aittir.

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Voyager 18 Ocak Pazartesi XRP’de ticareti askıya alacağını söyledi

Read Next

Türk Telekom İstanbul dahil 6 ilde planlı internet kesintisi yapacak

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla