Ukrayna başbakan yardımcısı kripto borsalarını Rus hesaplarını dondurmak için çağırda bulundu,

Ukrayna başbakan yardımcısı ve dijital dönüşüm bakanı Mykhailo Fedorov, kripto borsalarını hem Rus hem de Belaruslu kullanıcıların hesaplarını dondurmaya çağırdı.

Fedorov , Rus kuvvetlerinin geçen hafta ülkeyi işgal etmesinin ardından Ukrayna’da birkaç gün süren yoğun çatışmaların ardından 27 Şubat’ta Twitter’da bu savunmayı yayınladı .

Fedorov, “Tüm büyük kripto borsalarından Rus kullanıcılarının adreslerini engellemelerini istiyorum” dedi. “Yalnızca Rus ve Belaruslu politikacılarla bağlantılı adresleri dondurmak değil, aynı zamanda sıradan kullanıcıları sabote etmek çok önemli.”

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Kraken’in CEO’su Jesse Powell, bugün böyle bir hareketin “yasal bir zorunluluk olmadan” yapılamayacağını söyledi, ancak Rus kullanıcılarının böyle bir siparişin “olabileceğinin farkında olması gerektiğini” de sözlerine ekledi. yakın.”

Daha sonraki bir tweet’te Fedorov, NFT platformu DMarket’in Rusya ve Beyaz Rusya’daki müşterilere ait hesapları dondurma yönündeki hareketini övdü. DMarket bunu birkaç saat önce Twitter’da doğruladı ve varlıkların kullanıcıların hesaplarında kaldığını ancak erişimlerinin sınırlı olduğunu belirtti.

Fedorov’un savunması, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği’nin , Rusya merkez bankasının denizaşırı varlıklarını dondurmanın yanı sıra, bazı Rus bankalarını uluslararası ödeme mesajlaşma sistemi SWIFT’den çıkarmak için ortaklaşa hareket etmesinden günler sonra geldi.

Rus rublesi bu sabah rekor düşük seviyeye geriledi ve ülkede   bir bankanın ele geçirilmesine ilişkin korkuları ateşledi.

Bu arada, resmi Twitter hesabının 26 Şubat’ta destek çağrısı yayınlamasından bu yana, Ukrayna hükümetine 10 milyon dolardan fazla bitcoin, ether ve USDT bağışlandı .kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Fed yöneticilerine yatırım yasağı geldi

Read Next

SEC, 2,4 milyar dolarlık dolandırıcılıkla suçlanan BitConnect kurucusunun izini kaybetti

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.