Twitter, Jack Dorsey istifa ederken Parag Agrawal CEO’sunu atadı

Bugün yapılan bir duyuruya göre, Jack Dorsey istifa ederken Twitter, Parag Agrawal’ı CEO olarak atadı . Agrawal, daha önce Twitter’ın CTO’suydu ve şirket için 10 yıl çalıştı.

Agrawal, “Yönetime liderliğime duydukları güven için ve Jack’e sürekli akıl hocalığı, desteği ve ortaklığı için teşekkür etmek istiyorum” dedi. Jack’in liderliği altında başardığımız her şeyi geliştirmek için sabırsızlanıyorum ve önümüzdeki fırsatlar beni inanılmaz derecede güçlendiriyor.”

Açıklamaya göre Dorsey, 2022’de görev süresi dolana kadar yönetim kurulu üyesi olarak kalacak. Twitter, Patrick Pichette’in yerine Bret Taylor’ı yönetim kurulu başkanlığına atadı .

“Şirketin kurucularından ayrılmaya hazır olduğuna inandığım için Twitter’dan ayrılmaya karar verdim. Twitter’ın CEO’su olarak Parag’a olan güvenim derin. Son 10 yılda yaptığı çalışmalar dönüşümsel oldu. Kendisine derinden minnettarım. yetenek, kalp ve ruh. Liderlik zamanı” dedi Dorsey.

Agarwal, Twitter’ın ademi merkeziyetçilik çabalarında rol oynadı. 2019’da, sonunda Jay Graber tarafından bu yılın başlarında alınan bir yer olan Bluesky için bir ipucu bulmakla görevlendirildi .

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Michael Saylor: Türkiye Bitcoin’e geçerse ekonomi canlanır

Read Next

Hindistan yatırımcıların yıllık kripto satın alma kotası ne anlama geliyor?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.