Türkiye Merkez Bankası Başkanı, Kripto Yasağı Reddetti,

Trade Moneta’nın bildirdiğine göre , Türkiye merkez bankası başkanı, kripto para birimlerinin tamamen yasaklanmasını reddetti ve çok çeşitli kripto düzenlemelerinin iki hafta içinde geleceğini söyledi .

  • Devlet kanalı TRT’de konuşan Vali Şahap Kavacıoğlu, “Kriptoyu yasaklayarak hiçbir şeyi düzeltemezsiniz ve biz de böyle bir niyetimiz yok” dedi.
  • Kavacıoğlu’nun yorumları , ödemeler için kripto para birimlerinin kullanımına yönelik planlanan bir yasağın yürürlüğe girmesinden bir haftadan kısa bir süre önce geldi. Ulus cryptocurrencies kullanımı gibi geldi yasağın duyuru, etti yükseldi dalan lira, hükümetin siyasi rakiplerinin protestolara çekti nedeniyle.
  • Yorumlar , hükümet tarafından araştırılan iki kripto borsasının çalışanlarının gözaltına alınmasından kısa bir süre sonra da geldi .
  • Trade Moneta, yaklaşan düzenlemeler hakkında ayrıntılı bilgi vermeden, kripto para birimlerinin yasal tanımını netleştireceklerini ve kurumlar tarafından nasıl depolanmaları gerektiğini düzenleyeceklerini belirtti.
  • Raporda, merkez bankası başkanı, ülkeden kripto para birimi yoluyla ayrılan “endişe verici” fon miktarını ele almak için düzenlemelerin gerekli olduğunu söyledi.
  • Ödemeler için kripto kullanımı konusunda ülkenin gelecek yasağının Haber bir yol açtı satmak-off fiyatındaki Bitcoin kısmen diğer ülkelerde Türkiye’nin takib verebilecek endişeler.

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Kripto komisyoncunun aylık geliri dudak uçuklattı

Read Next

Güney Kore’nin, En İyi Finansal Düzenleyicisi ,Tüm Kripto Borsalarının Kapatılabileceğini Önerdi

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.