Trilyon Dolarlık Varlık Yönetimi Devi BlackRock Bitcoin İçin (SEC) başvurdu

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yapılan ikiz başvurular, trilyon dolarlık varlık yönetimi devi BlackRock’un bazı fonları aracılığıyla bitcoin vadeli işlemlerine tahsisat yapmaya hazır olduğunu gösteriyor.

İki başvuru – BlackRock Funds V ve BlackRock Global Allocation Fund, Inc. için – bitcoin vadeli işlemlerine atıfta bulunan aynı dili içerir. İkisi de şunu okuyor: “Belirli Fonlar, bitcoin bazlı vadeli işlem sözleşmeleri yapabilir.”

20 Ocak tarihli başvurular, bu tür faaliyetler için olası riskleri özetleyerek şunları kaydeder:

“Bir Fonun bitcoin vadeli işlemlerine yatırımı, likidite riski içerebilir, çünkü bitcoin vadeli işlemleri, bitcoin vadeli işlemler piyasasının nispeten yeni olduğu göz önüne alındığında diğer vadeli işlemler kadar yoğun bir şekilde işlem görmez.”

BlackRock, “yalnızca Fonların yatırım yapabileceği bitcoin vadeli işlemlerinin CFTC’ye kayıtlı emtia borsalarında işlem gören nakit ödemeli bitcoin vadeli işlemler olduğunu” ekledi.

Emin olmak için, dosyalamaların kendisi kesinlikle BlackRock fonlarının bitcoin geleceği satın almanın zirvesinde olduğunu söylemiyor. Ancak bu tür dosyalamaların bu tür hamlelerden önce geldiği biliniyor, bu da BlackRock’un en azından seçtiği takdirde tahsisleri gerçekleştirmek için düzenleyici yolları belirlediğini gösteriyor.

Geçen ay BlackRock CEO’su Larry Fink, bir panelde bitcoin’in bir varlık sınıfı olarak meşruiyet kazandığına dikkat çekti, ancak “[w] e’nin kalıcı olarak gerçek olup olmayacağını görmek için birçok pazardan geçmesi gerektiği konusunda uyardı.

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Pornhub, ödeme seçeneklerine XRP, BNB, USDC ve DOGE ekledi

Read Next

Eski Ripple danışmanı Michael Barr OCC’nin başına geçiyor

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.