Tezos İsrail, Ağ nı Korumak İçin Donanım Cihazı Geliştiriyor

Teminat kanıtı blok zinciri ağına odaklanan İsrail merkezli bir inovasyon merkezi Tezos, ağ doğrulayıcılarının hisseli varlıklarını daha iyi güvence altına alacağını söylediği bir güvenlik cihazı çıkarıyor.

  1. Tezos Israel Pazartesi günü yaptığı basın açıklamasında, Hub Security ile ortaklaşa geliştirilen donanım güvenlik modüllerinin, doğrulayıcıların (“fırıncılar” olarak da bilinir) özel anahtarlarını güvenli bir bulutta veya ayrı bir fiziksel birimde, hırsızlıktan kaçınarak saklamasına izin vereceğini söyledi. ve ağ kesintileri.
  2. Ağ doğrulayıcıları, ağı doğrulamaya hak kazanmak için büyük miktarlarda kripto para birimi yatırmalıdır – yani, belirli bir süre için fonları kilitlemelidir. Hub Security CEO’su Eyal Moshe, bu yaklaşımın “sıkı güvenlik” gerektirdiğini söyledi.
  3. Bir tür sunucu, yeni cihaz, kullanıcının “uzaktan kumandası” olarak hareket eden bir mini donanım güvenlik modülü (HSM) ve sürüme göre “banka düzeyinde” iki faktörlü kimlik doğrulamaya izin veren bir yazılım tarafından destekleniyor.
  4. Fırıncılara, ağı çalıştıran bilgisayarlara fiziksel olarak bağlanması gereken kripto para birimi donanım cüzdanlarına daha iyi bir alternatif sunduğu söyleniyor.
  5. Firmalar, HSM teknolojisinin kullanılmasının “tam gizlilik ve mahremiyeti korurken, diğer yandan hassas uygulamaları çalıştırmak için şifreleme anahtarlarının ve gizli bilgilerin güvenli kullanımını” sağladığını söyledi.

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Tezos (XTZ) Nedir?

Read Next

TRON (TRX) Nedir?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla