Tether, Bitfinex, New York Başsavcısı ile 18,5 milyon dolara anlaştı,

Kripto şirketleri Bitfinex ve Tether, yaklaşık iki yıl önce başlayan bir dava nedeniyle New York Başsavcı (NYAG) ofisine yerleşti.
Bitfinex ve Tether yanlış bir şey olmadığını kabul ediyor ve anlaşmanın bir parçası olarak 18,5 milyon dolar ödemeyi kabul etti.
Kripto şirketleri Bitfinex ve Tether, New York Başsavcı’nın (NYAG) ofisine yerleşti ve 2019’un ortalarında başlayan yasal bir anlaşmazlığı sona erdirdi.

New York Başsavcısı Letitia James’in yaptığı açıklamaya göre, anlaşmanın bir parçası olarak Bitfinex ve Tether, New York eyaletine 18.5 milyon dolar ceza ödemeyi kabul etti .

Nisan 2019’da NYAG ofisi, Bitfinex’in Tether’in fonlarını ödeme işlemcisi Crypto Capital’e kaybedilen 850 milyon doları gizlice kapatmak için kullandığını iddia etti. Kaybedilen fonların, 2018 sonlarında Bitfinex müşterileri için para çekme sorunlarını tetiklediği iddia edildi.

Bitfinex o sırada para kaybetmediğini söylemişti. Bunun yerine, Crypto Capital’in fonları Portekiz, Polonya’daki hükümet yetkilileri tarafından ele geçirildi ve ABD Bitfinex o zamandan beri bu fonları kurtarmaya çalışıyor.

Bugünün anlaşmasının bir parçası olarak, Bitfinex ve Tether yanlış bir şey yapmadığını kabul etti. Steptoe & Johnson’ın ortağı ve Bitfinex ve Tether’in danışmanı Jason Weinstein, The Block’a NYAG ofisinin bulgularının “yalnızca belirli açıklamaların doğası ve zamanlamasıyla sınırlı olduğunu” söyledi.

Eski bir federal savcı olan Weinstein, “Çevrimiçi spekülasyonun aksine, Tether’in destek olmadan veya kripto fiyatlarını manipüle etmek için tether [USDT] yayınladığına dair hiçbir bulgu yoktu” dedi.

Ancak NYAG’ın ofisi, en azından 1 Haziran 2017’den 15 Eylül 2017’ye kadar USDT’lerin “Tether tarafından bir banka hesabında tutulan USD tarafından ‘1’e 1′ desteklenmediğini” söyledi.

“Daha ziyade, ipleri destekleyen fonlar, Bitfinex’ten bir ‘alacak’ olarak muhasebeleştirilen bakiye ile Genel Danışmanının kontrolü altındaki bir hesapta tutulmuştu. Tether’in beyanlarını inceleyen hiç kimse makul bir şekilde 382.064.782 $ ‘ın nakit olarak listelendiğini anlayamazdı. Tether’in hesabına sadece Friedman [ABD merkezli muhasebe firması] banka bakiyesini doğruladığı sabah itibariyle rezervler yatırılmıştı. “

NYAG’ın ofisi, 2 Kasım 2018 itibariyle artık iplerin ABD doları ile 1: 1 desteklenmediğini belirterek, “Tether’in yanlış beyanı Şubat 2019’un sonuna kadar devam edecek.”

James yaptığı açıklamada, “Tether’in sanal para biriminin tamamen ABD doları tarafından desteklendiğini iddia etmesi bir yalandı,” dedi. “Bitfinex ve Tether planlarını devam ettirmek ve alt sınırlarını korumak için dikkatsizce ve yasadışı bir şekilde büyük mali kayıpları örtbas etti. , “dedi ve ekledi:” Bu şirketler, yatırımcıların karşı karşıya kaldığı gerçek riski gizledi ve finansal sistemin en karanlık köşelerinde faaliyet gösteren lisanssız ve denetimsiz kişiler ve kuruluşlar tarafından işletildi. “

Bitfinex ve Tether’in genel danışmanı Stuart Hoegner, The Block’a verdiği demeçte, yerleşim miktarının “bu konuyu geride bırakma ve işimize odaklanma arzumuzun bir ölçüsü olarak” görülmesi gerektiğini söyledi.

Anlaşma anlaşmasının bir parçası olarak Tether, NYAG’ın da kabul ettiği bir tavsiye olarak NYAG’ın ofisine ve halka USDT’nin rezerv desteğiyle ilgili üç aylık bir güncelleme sağlamaya gönüllü oldu. Hoegner The Block’a “Başsavcı’nın şeffaflığı artırma hedefini paylaşıyoruz,” dedi. Önümüzdeki iki yıl için “Hem Başsavcılık Ofisine hem de halka Tether’in rezervleri hakkında üç ayda bir ek bilgileri ifşa edeceğiz”.

Ödeme anlaşmasında NYAG ofisi, Bitfinex’in Tether’e yaptığı son kredi geri ödemesini de kabul etti. Bu ayın başlarında Bitfinex, Tether’e Ocak ayında 550 milyon dolarlık kalan kredi bakiyesini geri ödediğini ve kredi limitini kapattığını duyurdu .

Anlaşmayla birlikte, bir noktada her iki tarafın avukatlarının New York temyiz mahkemesinde tartışmasına neden olan uzun süredir devam eden yasal anlaşmazlık sona eriyor . Bitfinex ve Tether, konuyu kapatmak için NYAG ofisine 2,5 milyon sayfadan fazla belge sağladıklarını söylüyor.

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Avukatlar, Elon Musk’ın ,Tesla’nın Bitcoin Satın Alması, Üzerine SEC ,Soruşturmasıyla Karşılaşabilir

Read Next

Moneygram Ripple ,Platformunu Kullanmayı Durdurdu,

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.