Square, 170 milyon dolara, Bitcoin satın aldı,

Square, 170 milyon dolara Bitcoin satın aldı. Şirket şu anda nakit rezervlerinin% 5’ini Bitcoin’de tutuyor. Cash App, geçen yıl kripto para birimini satın almak veya satmak için üç milyondan fazla müşteri tarafından kullanıldı.

170 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımı
Square Inc. (NYSE: SQ) Salı günü dördüncü çeyrek ve 2020 yılının tüm sonuçlarını açıkladı. Şirket ayrıca, “kripto para birimine olan bağlılığının bir parçası olarak” 170 milyon dolar değerinde bitcoin satın aldığını duyurdu. Bu, şirketin ikinci bitcoin satın almasıdır; ilki, geçen yıl Ekim ayında yapılan 50 milyon dolar içindi . Duyuruya göre:

Toplamda 170 milyon dolarlık bir satın alma fiyatı ile yaklaşık 3.318 bitcoin satın aldı. Square’in önceki 50 milyon dolarlık bitcoin alımıyla birleştiğinde bu, Square’in toplam nakit, nakit benzerleri ve satılabilir menkul kıymetlerinin yaklaşık yüzde beşini 31 Aralık 2020 itibarıyla temsil ediyor.

Şirket, “Square, kripto para biriminin, bireylerin küresel bir para sistemine katılmaları ve kendi finansal geleceklerini güvence altına almaları için bir yol sağlayan bir ekonomik güçlendirme aracı olduğuna inanıyor” dedi. “Yatırım, Square’in bitcoin için devam eden taahhüdünün bir parçası ve şirket, bitcoin’deki toplam yatırımını diğer yatırımlarına göre sürekli olarak değerlendirmeyi planlıyor.”

Cash App ile Arttırılmış Bitcoin Kabulü
Aynı zamanda Twitter Inc.’in başkanı olan CEO Jack Dorsey liderliğindeki NYSE’de listelenen şirket, artan bitcoin kullanımının olduğunu görüyor. Nakit Uygulaması, insanların BTC alıp satmasına olanak tanır . Square’in Salı günü yayınlanan kazanç raporuna göre:

2020’de üç milyondan fazla müşteri Cash App üzerinden bitcoin satın aldı veya sattı ve Ocak 2021’de bir milyondan fazla müşteri ilk kez Bitcoin satın aldı.

Square, “Ayrıca, 2020’nin dördüncü çeyreğinde, müşteri başına bitcoin hacmi, esas olarak satın alma faaliyetinin etkisiyle yıldan yıla 2,5 kattan fazla arttı” diye devam etti.

Ayrıca şirket, “2020 yılının, bitcoin gelirinde yıldan yıla önemli bir artış gördük” dedi. Square, “Bitcoin gelirinin müşterilere bitcoin’in toplam satış miktarı” olduğuna dikkat çekerek şunları yazdı:

Cash App, 2020 yılı boyunca, sırasıyla 9 kat ve 12 kat artarak 4,57 milyar dolarlık bitcoin geliri ve 97 milyon dolarlık brüt bitcoin karı üretti.

Dördüncü çeyreğe gelince, “Cash App, 1,76 milyar dolarlık bitcoin geliri ve 41 milyon dolarlık brüt bitcoin karı üretti … her yıl sırasıyla yaklaşık 10 kat ve 13 kat arttı.”

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Moneygram Ripple ,Platformunu Kullanmayı Durdurdu,

Read Next

Türkiye’de kripto paralarla, ilgili şikayetler yüzde 8 bin 619 arttı,

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.