Son 30 Gündeki Bitcoin Girişleri BTC’nin 2017 ve 2019 Piyasa Değerini Aştı

Glassnode’dan gelen yeni verilere göre, 30 günden 25 Ocak’a kadar bitcoin’e toplam sermaye girişi, Eylül 2017 ve 2019’un başlarındaki tüm Bitcoin piyasa değeri kadar yüksek.

Glassnode kurucu ortağı ve CTO’su Rafael Schultze-Kraft , gerçekleştirilen üst sınıra göre tahmin edilen Bitcoin’e ( BTC ) nakit girişlerinin , incelemenin takvim ayı boyunca 70 milyar dolara ulaştığını ve dört yıl önceki Eylül ayı için tüm BTC piyasa değerine eşit olduğunu tweetledi ve 2019’un başları.

2017’de, Bitcoin fiyatları sadece üç aylık bir süre içinde keskin bir şekilde yükseldi ve Aralık ayına kadar neredeyse 20.000 $ ‘a ulaştı – o zamanlar en yüksek seviyeye ulaştı – büyük ölçüde BTC’nin benzeri görülmemiş fiyatını kaçırmaktan korkan küçük zamanlı yatırımcıların önderlik ettiği bir rallide. dalgalanma.

Şimdi, Glassnode verileri, bitcoin’e kurumsal ilgideki artışı yansıtıyor. Son birkaç ayda, kurumlar ya rezerv varlık olarak ya da parasal enflasyona karşı koruma olarak milyarlarca doları en iyi kripto para birimine pompaladılar.

Varlığın yükseliş eğilimi 2020’nin sonlarında 42.000 $ ‘lık bir rekora ulaştığında, büyük ölçüde kurumsal ve kurumsal katılımla sürdürüldü – analistler tarafından BTC’nin kalıcılığını sağladığını düşündüğü bir şey . Bu noktada, kripto para biriminin toplam piyasa değeri psikolojik 1 trilyon doları aştı.

Bitcoin fiyatı tailspinned balonun patlaması rastgele haykırışlarımıza açan sadece 24 saat içinde 40.000 $ dan 30.000 $ altında için. O zamandan beri, BTC , son iki haftada 31.000 ile 37.000 $ aralığında değişen alım satımlarla 40.000 $ ‘ı geri almak için mücadele etti.

Bu arada, Etoro kıdemli analisti Simon Peters, geçen hafta Bitcoin fiyatlarında yaşanan düşüşün balon patlaması olmadığını söylüyor. Büyük kurumsal yatırımcılardan gelen talebin bitcoin’in daha da düşmesini önleyeceğini söylüyor.

Peters, BTC’nin yıl sonuna kadar 70.000 $ ‘a ulaşacağını tahmin ediyor çünkü “Bitcoin için temel zemin olumlu kalıyor.”

Peters, news.Bitcoin.com ile paylaştığı yorumlarda, ” Düşüşe rağmen, büyük kurumsal yatırımcıların talebi etkileyici olmaya devam ediyor” dedi .

“Talep yavaşlamıyor ve birçok yatırımcının önemli bir düşüşü bir balon patlaması olarak değil, ortaya çıkan bir fırsat olarak göreceğine inanıyorum. Her büyüklükteki yatırımcı, 28.000 $ ‘lık bir bölgede pozisyonlarını tamamlamak için mükemmel bir fırsat olarak bakacak ”dedi.

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Google, Robinhood ile ilgili olumsuz yorumları sildi!

Read Next

Stellar Tabanlı Mobilecoin Projesi ile Gizlilik Merkezli Mesajlaşma Uygulaması Signal Stellar’ı test ettiği bildirildi.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.