Sırbistan’da Kripto Yönetmeliği Başlıyor Ticaret, Madencilik Yasallaştırıldı

Ülkenin dijital varlıklar yasası yürürlüğe girdikçe Sırbistan, kripto endüstrisini düzenlemeye başladı. Kripto para hizmet sağlayıcılarının bir lisans almasını gerektirir ve ticaret ve madencilik dahil olmak üzere kripto faaliyetlerini yasallaştırır.

Sırbistan Cryptocurrency’i Düzenlemeye Başladı

Sırbistan’ın geçtiğimiz günlerde kabul ettiği Dijital Varlıklar Yasası geçen hafta hükümetin resmi gazetesinde yayımlanarak yürürlüğe girdi. Ülkede bulunan kripto servis sağlayıcılarının uyması için altı ayı var. Karanovic & Partners hukuk firması, Sırp parlamentosunun dijital varlıkları kapsayan vergi düzenlemelerinde bir dizi değişikliği kabul ettiğini açıkladı.

Yeni yasa, iki türe ayrılan tüm dijital varlıklar için geçerlidir: sanal para birimleri ve dijital belirteçler. Hukuk bürosu, dijital varlıklar yasayla “dijital olarak satın alınabilen, satılabilen, takas edilebilen veya aktarılabilen ve bir değişim aracı olarak veya yatırım amacıyla (bazı istisnalar dışında) kullanılabilen dijital bir değer kaydı” olarak tanımlanıyor . Sırbistan Menkul Kıymetler Komisyonu ve Sırbistan Ulusal Bankası, kripto endüstrisini denetlemekle görevlendirildi.

Kanun, stabilcoinleri tanır ve kripto para madenciliğine izin verir. Kripto basımına da izin verilir. Bununla birlikte, komisyon tarafından onaylanmış bir teknik incelemeye sahip olmayan teklifler için, reklamlara yalnızca yasada belirtilen katı koşulları yerine getirmesi halinde izin verilir.

Organize platformlar aracılığıyla ikincil ve tezgah üstü (OTC) ticarete izin verilir ve akıllı sözleşmeler kullanılarak kolaylaştırılabilir. Ayrıca, hizmet sağlayıcılar yetkili makamdan lisans aldıktan sonra kripto hizmetlerine izin verilmektedir. Bununla birlikte, lisanslama, danışmanlık hizmetleri sağlamak için bir gereklilik değildir.

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Büyük Bitcoin Çıkışı 30 Günde 87.900 BTC Geri Çekildi

Read Next

Ukrayna Stablecoin için Düzenleyici Altyapısı olan CBDC’yi Geliştirmek İçin Stellar Vakfı’nı Seçti

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.