Shiba Inu token sahibi 17 doları, 5.9 milyon dolara dönüştürdü,

  • Son haftalarda büyük miktarda madeni para arzına sahip dogecoin benzeri bir proje değer kazandı.
  • Büyüme, birkaç büyük borsadaki listelemeler ile yardımcı oldu.
  • Sonuç olarak, bazı erken token sahipleri, varlıklarının muazzam bir şekilde büyüdüğünü gördü.

Dogecoin geçen hafta sonu Saturday Night Live’da isim bırakılırken, bu hafta köpek temalı başka bir kripto para birimi dalgalanıyor.

Dogecoin gibi, shiba inu tokenleri (SHIB) de shiba Inu cinsi köpek temalıdır. Ayrıca whitepaper yerine bir “woof paper” ile gelen ” eğlenceli jetonlar ” olarak tasarlandılar . Toplam 129 milyar dogecoin ile karşılaştırıldığında toplam bir katrilyon token arzına sahipler ve her bir token sadece bir sentin değerinde.

Mayıs ayının başından bu yana, shiba inu tokenleri değer kazandı. CoinGecko’ya göre, tokenler 0.0000015 $ ‘dan 0.00003 $’ lık şu anki değerine -% 1.900 artışla yükseldi. Bu, kripto borsaları OKEx, Huobi, FTX ve Poloniex’teki son listeler ve kripto borsası Binance’de yakında çıkacak bir liste ile yardımcı oldu.

Bu büyüme, bazı erken token sahiplerini paraya soktu. Bir hesap , Ekim 2020’de sadece 17 dolara 200 milyar jeton satın aldı. Fiyata göre jeton sayısına göre çarparsanız, bu jetonlar artık kağıt üzerinde 6,5 milyon dolar değerinde. Ancak, mevcut likidite ile, merkezi olmayan döviz Uniswap aracılığıyla 5,9 milyon dolara nakde çevrilebilirler.

Diğer bir büyük token sahibi, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’dir. Shiba inu token web sitesine göre, toplam token arzının% 50’si likidite sağlamak için Uniswap’ta kilitlendi (ve sözde anahtarlar atıldı). Geri kalan% 50 ise tedavülden kaldırılıp satılmaması niyetiyle Buterin’e verildi.

Shiba inu tokenleri dostça görünse de Ethereum blok zincirinde hasara neden oluyor. The Block Research’ten Igor Igamberdiev’e göre, shiba inu tokenlerini içeren işlemler şu anda Ethereum ücretlerini ödemek için kullanılan token olan mevcut gazın% 10’unu kullanıyor. Etherscan’a göre , bu, basit bir işlem için ücretlerin yaklaşık 20 $ ‘a ve Uniswap’ta bir takas için yaklaşık 180 $’ a yükselmesine yardımcı oldu.

“SHIB mani, birçok yönden, daha önce [Binance Smart Chain] ‘te gerçekleşen olayları meme tokenleri ile tekrarlıyor. Bununla birlikte, buradaki karakteristik fark, halı çekme için potansiyel fırsat eksikliğidir ”diye tweet attı .

Diğer meme paraları da son haftalarda patlıyor. Shiba inu token ekosisteminin bir parçası olan Doge killer (LEASH), bu ay 600 $ ‘dan 8.400 $’ a yükseldi. Shiba inu’nun dağıtım stratejisini izleyen dogelon mars (ELON) adlı bir token, geçtiğimiz hafta% 640 artarak 634 milyon dolarlık mevcut piyasa değerine ulaştı.

Bu tür belirteçlerin daha yüksek risk seviyelerine sahip olduğunu belirtmek gerekir. Açık bir kullanım durumu olmadığından, bu meme tokenleri uzun vadede çekişi sürdürmek için mücadele edebilir. Ve hafta sonu Dogecoin’de gördüğümüz gibi, yükselen şeyler hızla düşebilir.

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Shiba Inu çılgınlığı, OKEx de listeledi – Binance’deki SHIB adresleri tükendi,

Read Next

Türk Patent ve Marka Kurumu’na, 267 coin marka başvurusu yapıldı,

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.