Shiba Inu çılgınlığı, OKEx de listeledi – Binance’deki SHIB adresleri tükendi,

Kripto para sektörünü sallayan yeni köpek piyasadaki dengeleri bozdu.

Shiba Inu (SHIB), son 48 saat içinde üç farklı kripto para borsasında listelendi ve aynı zaman diliminde yüzde 966’lık yükseliş elde etti. Para birimi, piyasa değeri sıralamasında 18’inci sıraya yükseldi.

10 Mayıs tarihinde Binance borsasında listelenen ve “Dogecoin Katili” olarak tabir edilen para birimi için yeni listeleme kararları herkesi şaşırttı.

Dahası, SHIB token arzının yüzde 50’sinin tek adreste olması, Binance’in bu tokeni derhal listeleme kararı almasını daha da şaşırtıcı hale getirdi.

Shiba ekibi 1 katrilyon adet token arzının yüzde 50’sini dolaşımdan çıkarmak amacıyla Ethereum’un geliştiricisi Vitalik Buterin’e gönderdi. Diğer yüzde 50’lik kısım likidite sağlamak için Uniswap uygulamasına gönderildi. Bunu yaparken geliştiriciler, kaderi yalnızca piyasa tarafından belirlenecek olan merkeziyetsiz bir token meydana getirdiklerini iddia ediyorlar.

Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, pazartesi günü Shiba Inu ile ilgili konuştu ve Twitter kitlesine verdiği demeçte borsanın sadece kullanıcı talebine uygun hareket ettiğini söyledi. Zhao, SHIB işlemleri için çok yüksek talebin yaşandığını ve Binance’in Ethereum tabanlı token için sunduğu yatırma adreslerinin tükendiğini söyledi:

“SHIB listelemesiyle ilgili endişelerini dile getirenler var. Biz kullanıcıların isteklerini yerine getiriyoruz. Bugün SHIB nedeniyle ETH para yatırma adreslerimizin tamamı doldu. Talepte bulunan daha çok sayıda kullanıcı var. Bugüne kadar başka hiçbir ERC20 para biriminde böyle bir şey görülmemişti.”

Mesajını, “Onaylamıyorum. Süper yüksek riskli. YTD” diye tamamladı.

Shiba Inu; Dogecoin’in (DOGE) yükselişinin ardından ortaya atıldı. Dogecoin gibi, Shiba Inu da Shiba Inu cinsi köpeğe gönderme yapan internet şakasına dayanıyor. Ayrıca Dogecoin gibi, Shiba da aylarca hareketsiz kaldıktan sonra uyandı ve 20 Nisan’da (yani 4/20) tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi, aynı gün Dogecoin 0,420 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Projenin teknik makalesi olan “woofpaper” içindeki açıklamaya göre, SHIB sahiplerinin tokenlerini takas edebilecekleri ve yield farming yapabilecekleri merkeziyetsiz borsa (DEX) olan ShibaSwap’in oluşturulacağı söyleniyor. Borsa şu anda projenin web sitesine göre “güvenlik testi, denetim ve son güncelleme” sürecinde.

Binance ve FTX borsalarına ek olarak OKEx borsası da listeleme kararı aldı. Salı günkü basın açıklamasıyla Shiba Inu işlemlerinin başladığı açıklandı.

kaynak

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

SpaceX,yılın ilk çeyreğinde “DOGE-1 Ay Görevini” başlatacak ödeme olarak dogecoin’i kabul etti

Read Next

Shiba Inu token sahibi 17 doları, 5.9 milyon dolara dönüştürdü,

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla