Ripple’a Karşı SEC Davası Yeni Bir Bomba

Ripple ve SEC davasında, iki bağımsız davalının davayla bağlantılarını özetlemek için bir mektup hazırladığı bir gelişme , davayı Ripple’ın lehine çevirebilir.

Ripple’ın kurucu ortakları tarafından yazılan bir mektupta Bradley Garlinghouse ve Christian A. Larsen, mahkemeden, SEC komisyon üyeleri Hester Peirce ve Elad L. Roisman, SEC’in kendilerine yasayı ihlal ettikleri konusunda adil bir uyarıda bulunmadığını ima etti. 

Avukat Jeremy Hogan, yeni dosyalamanın orijinal Ripple davasına etkilerini tartıştı. Bir YouTube videosunda , davayı kendi lehlerine çevirebileceği için mektubun Ripple için “bir nimet” olduğunu belirtiyor . 

Ripple’ın aleyhindeki davadaki mevcut savunması, iki önemli konuyu gündeme getiriyor: XRP jetonlarının satışlarında kayıt dışı menkul kıymetler satmadıkları ve satsalar bile, SEC’in onlara herhangi bir düzenleyici yasayı ihlal eden eylemleri konusunda adil bir uyarı sağlayamadığı. . Özellikle, SEC de onlara bir uyarı verdiğine dair kanıt sağlayamadı.

SEC’in mektubu ve kurucu ortakların referanslarının yeni dosyalanması, şimdiye kadar bile menkul kıymetlerle ilgili SEC düzenlemelerinin kripto para birimlerine nasıl uygulanacağı konusunda hala belirsiz olduğunu ve kripto işletmelerine adil bir bildirimde bulunmadığını ima ediyor gibiydi. Komisyon üyeleri, SEC’in başka bir kripto para birimi şirketi olan Coinschedule ile ulaştığı yakın tarihli bir anlaşma hakkında yorum yapıyorlardı.

Bu, Ripple için başka bir küçük kazanç gibi görünüyor. Son zamanlarda mahkeme, Ripple’a Ethereum’un Ether’inin menkul kıymet olmadığını ilan etmede aracı olan eski SEC direktörü William H. Hinman’ı görevden alma izni verdi. Her ne kadar mahkeme ifade sırasında sorulabileceklere sınır koymuş olsa da. 

Hogan’ın görüşüne göre, dosyalama tamamen yeni bir davada olsa da, kesinlikle Ripple tarafından kendi savunmalarında gündeme getirilecek. Ayrıca, iki SEC komisyoncusunun firmalarına karşı böylesine lanet bir mektup yazma eyleminin, kripto para birimi endüstrisine yardım etmek için kasıtlı olarak konuşmayı amaçladığını düşünüyor. 

SEC komisyon üyelerinden beşinden ikisi, düzenleyici gözlemcinin şu anda kripto para birimlerine uygulanacak net yasalara sahip olmadığını belirtirken, Ripple’ın adil uyarı almama savunması uçabilir.

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Ukrayna, 2024’e Kadar Kripto Para Birimlerini Entegre Etmek İçin Yol Haritasını Açıkladı

Read Next

Kripto Piyasa Değeri Nedir?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.