Ripple, XRP Satışları Üzerine SEC Davasına Yanıt Verdi

Cuma günü yapılan bir dosyada Ripple Labs, SEC’in iddialarına karşı çıktı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), düzenleyici kurum tarafından yapılan bir menkul kıymet şikayetine cevabında XRP kripto para biriminin bir faydası olduğunu iddia eden fintech girişimi Ripple’ı görmezden geliyor.

Ripple Labs, Cuma günkü bir dosyada, San Francisco merkezli firmanın 1,3 milyar dolar değerinde XRP token satarak ABD menkul kıymetler yasalarını yedi yıldan fazla bir süredir ihlal ettiğini iddia eden SEC’in iddialarına karşı çıktı .

XRP’nin işlevselliği ve likiditesi, menkul kıymetler düzenlemesiyle tamamen uyumlu değil. XRP’nin bir güvenlik olarak tescilini zorunlu kılmak, ana hizmetine zarar vermektir ”dedi. 

93 sayfalık bir dosyalamada Ripple, SEC’in paragraflarının her birine yanıt verdi. Olumlu savunmasında Ripple, XRP’nin bir menkul kıymet veya yatırım sözleşmesi olmadığını ve firmanın XRP satışlarının veya dağıtımlarının da aynı şekilde yatırım sözleşmesi olmadığını belirtti.

Ripple

SEC, Aralık 2020’de Ripple’a dava açtı ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ve Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen’in XRP’de 1 milyar dolardan fazla sattığını, jetonu tanıttığını ve kripto para birimini desteklemek için üçüncü taraflara ödeme yaptığını iddia etti.

Ripple’ın yanıtının bazı kısımları, şirketin görüşüne göre XRP’nin gerçekte ne yaptığına odaklanıyor gibi görünüyor, SEC şikayetinin XRP’nin açık kaynak olduğunu ve fiyatının Bitcoin ve Ether fiyatıyla ilişkili olduğunu iddia ettiğini söylüyor .

“Şikayet, Ripple’ın 2012’de aldığı ve makul bir okuyucunun aslında Ripple Kredilerinin (XRP’nin eski adı) bir menkul kıymet olmadığı sonucuna varacağı tavsiyeleri yanlış tanımlıyor,” diye dosyalama birkaç paragraf ekliyor.

Ripple ayrıca SEC’in XRP satışlarının yasayı ihlal ediyor olabileceğine dair adil bir bildirimde bulunmadığını iddia ediyor. 

XRP’yi dönüştürülebilir bir sanal para birimi olarak kaydeden ve satış ve ikincil piyasa işlemlerine izin veren ABD Adalet Bakanlığı ve Mali Suçları Uygulama Ağı ile 2015’teki anlaşmasına işaret etti.

“Bilgi ve inanç üzerine, Davacı bu 2015 anlaşmasını biliyordu ve ancak yıllar sonra, Davacı Davalılara, Davacının görüşüne göre, Davalıların muhtemel XRP satışlarının anlaşmanın izin verdiği şekliyle yine de başka bir federal devletin ihlali teşkil edeceğine dair net bir bildirimde bulunmadı

Emtia netliği

Ripple, cevabını sunmanın yanı sıra, SEC’ten gelen belgeler için, piyasa değerine göre en iyi iki kripto para birimi olan bitcoin ve ether’in menkul kıymetler olmadığını nasıl belirlediğine dair bir Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası talebinde bulundu. 

“Bugüne kadar, Ripple gibi sorumlu oyuncuların en çok ihtiyaç duyan tüketicilere daha hızlı, daha ucuz ve daha şeffaf küresel ödemeler sağlamak için ABD’de yenilik yapmasını engelleyen bu kararlılık için hiçbir rehberlik sunmadılar. Yıllardır söylediğimiz gibi, sadece kuralların açıkça belirtilmesini ve tutarlı bir şekilde uygulanmasını istiyoruz ”dedi bir sözcü e-postayla gönderdiği bir açıklamada.

XRP, geçtiğimiz 24 saat içinde yaklaşık% 10 arttı ve Perşembe günü dogecoin’in % 700’ün üzerinde sıçradığını gören kripto piyasasında daha geniş bir artışa katıldı .

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Ukrayna, Nükleer Santralde Büyük Ölçekli Kripto Madenciliği Veri Merkezi Kurulacak

Read Next

Hindistan, kripto para birimlerini yasaklamak ve resmi dijital para birimi oluşturmak için yasa teklifi verdi

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.