Ripple Malezya-Bangladeş havale gönderim için bir anlaşma imzaladı

Ripple, Malezyalı bir para transferi işletmesi ve Bangladeş’in en büyük mobil finansal hizmetler sağlayıcısı ile iki ülke arasında bir havale koridoru sağlamak için bir anlaşma imzaladı.

Salı günü yapılan bir duyuruya göre Malezya’nın Mobil Parası ve Bangladeş’in bKash’ı, cüzdandan cüzdana işlemler için Ripple’ın küresel ödeme ağı RippleNet’ten yararlanacak.

BKash CEO’su Kamal Quadir, “Bu ortaklık… yasal kanallar aracılığıyla içe doğru yabancı para transferi akışını teşvik ederek ulusal ekonomimize daha fazla katkı sağlayacak” dedi.

Bangladeş merkez bankasının yetkisi altında, Karşılıklı Güven Bankası (MTB), havale ödemelerini üstlenmek için yerel bankacılık ortağı olarak görev yapacak.

MobileMoney, Malezya’nın mobil ödemelerinin küçük bir bölümünü temsil ederken, bKash 45 milyonu aşan bir kullanıcı tabanına sahiptir. Şirket şu anda Güney Asya’daki en büyük üçüncü ülke havale akışlarının büyük bir bölümünü elinde tutuyor.

Mutual Bank CEO’su Syed Mahbubur Rahman, “Geçen yıl, Bangladeş havaleleri tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 18,2 milyar ABD dolarına ulaştı ve bu havalelerin çoğu Malezya, Orta Doğu ülkeleri ve ABD’den geliyor” dedi.

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Bittrex, Dash, Zcash, Monero Desteğini Neden Geri Çekdiğini Açıklamıyor

Read Next

Arjantinli Milyarder Bitcoin’in ‘Altından Daha İyi Bir Değer Deposu’ Dedi

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.