Revolut, kripto ticaret aracına dogecoin eklemek istiyor

  • Kaynaklar, The Block’a Revolut’un yakında dogecoin’i piyasaya sürebileceğini söylüyor, ancak kesin zamanlama belirsiz.
  • Revolut, bankacılık, kripto ve bir dizi başka hizmeti birleştiren finansal bir “süper uygulama” olmak istiyor.

5.5 milyar dolarlık Londra merkezli dijital banka olan Revolut, müşterilerinin uygulamasında işlem yapabileceği kripto para birimleri listesine dogecoin eklemeye hazırlanıyor.

Duruma yakın insanlar, The Block’a, Revolut’un yakında dogecoin’i piyasaya sürmeyi umduğunu söyledi, ancak 7 Mayıs’tan itibaren, herhangi bir güncellemenin sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlamak için hala testler yürütüyordu.

Hatta bir kaynak, bu hafta sonu Saturday Night Live’da Tesla CEO’su Elon Musk’ın ortaya çıkmasından önce uygulamaya dogecoin’in eklenebileceğini öne sürdü. Analistler , Musk’ın şovdaki mem-token’dan bahsetme olasılığının geçen hafta fiyatını daha da şişirdiğini öne sürdüler .

Blok, Revolut’taki herhangi bir dogecoin lansmanının tam zamanlamasını doğrulayamadı. Şirket sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı.

2013 yılında bir şaka olarak oluşturulan dogecoin’in fiyatı, milyarderler Musk ve Mark Cuban tarafından heyecanlandırıldıktan sonra son aylarda yükseldi. CoinGecko’ya göre, kripto para birimi şu anda Nisan başında sadece 7,5 milyar dolar olan yaklaşık 90 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

10 milyar dolar değerinde daha fazla yatırım arayışında olduğu söylenen Revolut, gelişen neobank sektöründe küresel bir lider. Başlangıç, 2015 yılında, gezginlerin ucuza ve kolayca para birimlerini dönüştürmelerine olanak tanıyan bir uygulama ve kart teklifi olarak başladı, ancak o zamandan beri hisse senedi ticareti ve kripto yatırım araçları dahil olmak üzere çok sayıda ürün piyasaya sürdü.

6 Mayıs’ta Revolut , kripto aracına kısa süre önce 11 yeni token ekledikten sonra ilk kez Bitcoin çekilmesine izin vereceğini duyurdu . 

Şirket ayrıca Birleşik Krallık  ve  Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere küresel olarak çeşitli pazarlarda bankacılık lisansları almaya çalışıyor  . Öyle zaten lisanslı bir banka Litvanya.

Revolut’un kripto para birimi başkanı Edward Cooper, yakın tarihli bir röportajda The Block’a yaptığı açıklamada, Revolut’un “nihai hedefinin” kullanıcıların tek bir süper uygulama aracılığıyla tüm finansal hizmetlerine erişmesine izin vermek olduğunu söyledi.

“Bu, bankacılığın mantıklı olduğu anlamına gelir; metaların mantıklı olduğu anlamına gelir; kripto mantıklı. Bunların birbirini dışladığını düşünmüyoruz ”dedi.

Cooper, “Revolut’un Birleşik Krallık’ta bir bankacılık lisansı verip vermeyeceğine karar verecek olan İngiltere Bankası gibi düzenleyicilerin bu ürün karışımından etkilenip etkilenmeyeceği sorulduğunda,” Revolut’un ürünleri düzenlemiş olması aslında bize yardımcı olabilir. Bir dereceye kadar, çünkü düzenleyicilerle konuşmaya gittiğimizde ve onlara ürünümüzün ne olacağını açıkladığımızda, bizim sahip olduğumuz kontroller ve sistemlerimiz hakkında zaten iyi bir fikre sahipler. “

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Faruk Fatih Özer’in yeni görüntüleri ortaya çıktı

Read Next

Maliye Bakanı, Türk Kripto Borsaları 1.200 Doların Üzerinde İşlem Bildirmeli

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.