Reddit Kullanıcısı Büyükbabanın Evinde 127 Eski Bitcoin Buldu

Bir Reddit kullanıcısı, coinlere eriştikten sekiz yıl sonra 127 bitcoinin anahtarlarına erişim sağladığını söyledi. Yeniden erişim kazandıktan hemen sonra, kullanıcı tüm bitcoinleri sattı ve bu süreçte 4 milyon doların üzerinde cebe girdi. Kullanıcıya göre, anketlere ve bazı rastgele çevrimiçi görevlere katılmak için ödeme olarak bitcoin aldılar.

Eski Bilgisayardaki Bitcoin Anahtarları

Kullanıcı başlangıçta, ödeme olarak bitcoin’leri kullanarak Uridium adlı değerli bir oyun içi para birimini satın almayı amaçladı. Tecrübeleri hakkında yazma, isim Bitcoinholderthanku geçtikçe kullanıcı, açıklıyor 127 Bitcoins ile (veya ona) büyükannelerinin evine bir ziyaret onu tekrar bir araya nasıl. Gönderide, Reddit kullanıcısı hesabına şunu söyleyerek başlar:

Eskiden büyükbabamın evinde Dark Orbit oynardım ve tatillerde yaklaşık bir hafta oradaydım. Ben oradayken, oyunu oynamak için kullandığım eski Dell bilgisayarından geçerken, ‘anahtarlar’ etiketli bir .txt klasörüyle karşılaştım.

Kullanıcı, oyun parasını neden nihayetinde satın almadıklarını hatırlamadıklarını iddia etse de, yine de işlerin gidişatından dolayı minnettar. Reddit kullanıcısı, sekiz yıl boyunca tuttuktan sonra, bunları 3 Ocak’ta her biri 34.000 doların biraz altında bir fiyata sattı.

127 BTC’yi tasfiye etmek
Bu arada, Reddit kullanıcısının ilk gönderisi, bazı kullanıcıların hikaye hakkında şüphelerini dile getirmesiyle ilgi uyandırdı. Diğerleri , “en büyük borsaların bile kendi platformlarında ne kadar BTC ticareti yapabileceğinize dair 100.000 $ / gün’ün çok altında limitleri olduğunda” kullanıcının 127 BTC’nin tamamını nasıl tasfiye etmeyi başardığını sorguladı .

Takip gönderisinde kullanıcı, çeşitli tasfiye seçeneklerini tarttıktan sonra, “varlıkları bir OTC Ana Masası” aracılığıyla satmaya karar verdiklerini açıklıyor. Ardından, kullanıcı bu süreci açılmış olarak açıklar:

Farklı şirketler arasında gidip geldim ve nihayetinde 127 bitcoinin tamamını madeni para başına 33.439.02 $ eksi% 0.15 ücret karşılığında sattım. Net kabaca 4,24 milyon dolardı.

Bu arada, hikayenin bazı Redditor’ların talep ettiği gibi gerçek olduğunu kanıtlamak için, kullanıcı 7 Ocak’ta 4,2 milyon dolar bakiyesi olan çek hesabını gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı. Bununla birlikte, kullanıcı, “karalamak zorunda kaldıklarını söylüyor. işlemin başlığı ”, çünkü ilgilendikleri şirketin kimliğini açıklamak istediler.

telefonda 4 milyon dolar

Kullanıcı, “kripto kullanıcılarının büyük çoğunluğundan daha fazla olan 8-9 yıl boyunca hodl (ing) yaptıktan sonra”, “ikinci bir şans verilirse 127 bitcoinin hepsini satmayacağını” düşünerek bitiriyor.

4.2 milyon dolarlık ödemenin alındığı dönem ile ikinci Reddit gönderisi arasında, bitcoin fiyatı 7.000 dolardan 41.000 dolara yükseldi. Yine de, yazı yazılırken, kripto düştü ve 35.000 doların biraz üzerinde işlem görüyordu.

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Bitcoin Miner Bit Digital 1 Milyar Dolarlık Piyasa Değeri Geçti

Read Next

Joe Biden’ın 3 Trilyon Dolarlık Teşvik Planının Bitcoin’i Güçlendireceğini inanılıyor

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla