OKEx Korea önümüzdeki ay kapatılıyor,

Kripto borsası OKEx Korea 7 Nisan’da kapanıyor.

Salı günü yayınlanan bir duyuruda , borsa, müşterilerin itibari para ve kripto varlıklarını tarihe kadar geri çekmeleri gerektiğini söyledi.

Borsa, “Hizmetin sona ermesinden sonra OKEx Korea, müşterilerin geri çekilmemesinden kaynaklanan herhangi bir kayıptan sorumlu tutulmayacaktır” dedi.

OKEx Korea kapatma için bir neden belirtmedi, ancak bunun nedeni muhtemelen Perşembe günü Güney Kore’de yürürlüğe giren yeni bir yasa . Yasaya göre, Kore kripto borsaları artık sipariş kitaplarını diğer borsalarla paylaşamayacak.

Yeni kara para aklamayla mücadele kuralları da Perşembe günü ülkede yürürlüğe giriyor. Kripto işletmelerinin Finansal Hizmetler Komisyonu’na kaydolmak için Eylül ayına kadar süreleri var , yoksa cezalarla karşılaşacaklar.

Bu hikayenin yayınlanmasından sonra, bir OKEx Kore yetkilisi The Block’a sadece düzenleyici sorunların değil, aynı zamanda ticari zorlukların da olduğunu söyledi.

Yetkili, “ISMS [Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası] ve sanal hesap [lisans almak için banka hesabı gereklidir] almakta zorlandık” dedi. “OKEx .com ile ortak girişim şirketi olarak karar vermek zordu, ancak başka seçeneğimiz yoktu.”

Binance Kore de Nisan 2020’de piyasaya sürüldükten sonra bu yılın başlarında kapandı . CoinGecko’ya göre OKEx Kore , Ağustos 2019’da piyasaya sürüldü ve son 24 saatte 3,5 milyon dolar civarında yetersiz hacme sahipti.

Rakip Huobi Korea muhtemelen aynı şeyi yapabilir. Borsa, The Block’un sorgularına yanıt vermedi. Bu vardı daha yüksek hacimde CoinGecko göre, son 24 saat içinde etrafında 125 $ milyon.

Yine de, CoinGecko başına son 24 saatte sırasıyla 7 milyar dolar ve 6 milyar dolarlık işlem hacmi yapan ana borsalar Huobi ve OKEx’e kıyasla bu hacimler küçük . kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Fas’ta Kripto Yasaklandı, Ancak Bitcoin Satın Alımları Yükseliyor,

Read Next

Hindistan Hükümeti, Kripto Borsalarının IP Adreslerini Engelleyebilir,

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.