NYDIG, Bitcoin’i Bankalara Getirmek İçin Fintech Firmasını Harekete Geçirdi

Dijital varlık yöneticisi NYDIG, bitcoin ürünlerini piyasaya sürmek isteyen bankalara eklentiler sunmak için bankacılık teknolojisi sağlayıcısı Moven ile güçlerini birleştiriyor.

Hareket veren para Comptroller ABD Ofisi birkaç harf ardından geldi bankalara velayeti kripto yeşil ışık ve ödemeleri ve diğer faaliyetlerini yürütmek yeteneği stablecoins ile.

Moven kurucusu Brett King, “Bunu ABD bankaları için platformumuzda sunabilmek, doğrusu doğru zaman” dedi. “PayPal ve Square bunu yapabiliyorsa, o zaman topluluk bankaları da yapabilmelidir.” Moven’in müşterilerinin birçoğunun toplam varlıkları yaklaşık 1 milyar dolar olduğunu ve bazılarının toplam varlıkları 10 milyar dolara kadar çıktığını söyledi

King, NYDIG’in Moven’in ABD’deki ikinci ortaklığı olduğunu söyledi. Bu ortaklık , geçen yılın Kasım ayında teknoloji sağlayıcı Q2 bankacılık.

NYDIG , 2017’de 10 milyar dolarlık Stone Ridge Asset Management’tan çıktı, BitLicense mimarı Benjamin Lawsky’yi işe aldı ve ekibi oluşturmak için 50 milyon dolarlık finansman sağladı. Aralık ayında, banka çözümleri başkanı olarak çalışmak üzere Manhattan merkezli Quontic Bank’tan Patrick Sells’i işe aldı . Bu hafta firma , kripto araştırma ve analitik teklifini doldurmak için Digital Assets Data’yı satın aldığını duyurdu .

Moven, 30 ila 60 gün içinde devreye alınabilen anahtar teslimi bir dijital bankacılık ürünü olarak kendini tanıtıyor. Sells, ortaklık NYDIG’in bitcoin ürünlerini bankalara hızlı bir şekilde dağıtmasına izin verecek . 

Moven, satın alma, satma ve bekletme hizmetlerinin yanı sıra bitcoin’e faiz ödeyen bir para piyasası hesabı veya bitcoin ödül bileşeni olan bir kredi kartı gibi daha gelişmiş bitcoin ürünleri sunmak için NYDIG’in API’lerinden yararlanacak.

Sells, “Herhangi bir yeni teknoloji için önemli olan, benimsemenin ne kadar kolay olduğudur” dedi. “Çok küçük bitcoin bakiyeleri olsa bile.”

NYDIG, danışmanlık devi EY tarafından denetlenen depolama seçenekleriyle gözetim için bir ücret talep ediyor. Düşük faiz oranlı bir ortamda Sells, bankaların yeni bir kazanç geliri biçimine yöneleceğini tahmin ettiğini söyledi.

Yalnızca CoinDesk ile paylaşılan 2.000’den fazla ABD’li tüketicinin katıldığı çevrimiçi bir ankette NYDIG, bitcoin sahiplerinin% 80’inin güvenli depolama alanı varsa kriptolarını bir bankaya taşıyacağını buldu. Aynı sahiplerin% 71’i, bir banka bitcoin ile ilgili ürünler sunarsa birincil banka hesabını değiştirir ve% 81’i bankaları aracılığıyla Bitcoin satın almakla ilgilenir.

Sells, NYDIG’in müşterilerine bitcoin ürünleri sunmak isteyen bankalar için daha az riskli bir seçenek sunmayı hedeflediğini söyledi. Dijital varlık yöneticisinin banka çözümlerini kullanan bankaların kripto paraya dokunması gerekmez.

Sells, “Eski bir bankacı olarak … fark ettiğim şeylerden biri, eşler arası ödemeler gibi bir şeyi yakalamak için bankam için gerçekten bir bedeli olduğuydu,” dedi. “Bugün bankaların kriptoda% 0 cüzdan payı var ve bu olağanüstü bir faiz dışı gelir fırsatı.”

NYDIG anketi

kaynak Nathan DiCamillo

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

JP Morgan ABD’de Bitcoin ETF Onayıyla Düşen BTC Fiyatına Karşı Uyardı

Read Next

240 Milyon Dolar Değerinde 7,002 Bitcoin Şifresini unuttu

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.