Nijerya merkez bankası, ülkenin finans kurumlarına kripto borsalarına bağlı hesapları kapatmalarını söyledi

  • Nijerya Merkez Bankası, denetlediği finans kurumlarına kripto para ticareti faaliyetlerine bağlı hesapları kapatmaları için bir mektup yayınladı.
  • Binance gibi kripto borsaları habere tepki gösterdi.
  • Diğerleri normal şekilde devam ediyor, ancak alenen ihtiyatlı olduklarını ifade ettiler.

Nijerya Merkez Bankası (CBN), ülkedeki düzenlenmiş finans kurumlarını kripto para birimiyle ilgili faaliyetlerle bağlantılı hesapları “derhal” kapatmaya çağıran bir mektup yayınladı. 

5 Şubat tarihli mektupta “Banka, düzenlenmiş kurumlara kripto para birimleri [sic] veya kripto para birimi borsaları için ödemelerin yasak olduğunu hatırlatmak istiyor.”

mektup

“Buna göre, tüm DMB’ler, NBFI’ler ve OFI’ler, sistemleri içinde kripto para birimi borsalarında işlem yapan veya işleten kişileri ve / veya tüzel kişileri belirlemeye ve bu tür hesapların derhal kapatılmasını sağlamaya yönlendirilir. Bu direktifin ihlal edilmesinin cezbedeceğini lütfen unutmayın. ağır düzenleyici yaptırımlar, “diye devam etti mektup.

Ülkede döviz hizmetleri sunan şirketler habere tepki gösterdi, ancak pratik tepkiler firmadan firmaya farklılık gösteriyordu.

Kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter’da yaptığı açıklamada, borsanın kanal ortaklarımızdan NGN para yatırma ve çekme işlemlerinin etkileneceğine dair bir bildirim aldığını söyledi. Ne zaman / nasıl ile ilgili ayrıntılar hala onaylanıyor. Lütfen NGN’nizi en kısa sürede geri çekin olası kanal sorunlarını önlemek mümkündür. Kullanılabilir hale geldikçe daha fazla ayrıntı paylaşacaklar “diye yazdı.

Zhao ayrı bir tweet’te, “Nijerya bankalarının borsalarla çalışmayı bırakması muhtemeldir” dedi ve sonuç olarak eşler arası borsaların büyüyeceğini tahmin etti.

Binance, resmi bir duyuru gönderisinde durumu ayrıntılı olarak açıkladı ve şu açıklamayı yaptı: “5 Şubat 2021’de saat 19: 00’dan (GMT + 1) itibaren Binance, fiat ortak kanallarımız aracılığıyla NGN para yatırma işlemlerini geçici olarak askıya alacak. Para çekme hizmetleri normal kalır ve işlenmeye devam edebilir ancak normalden biraz daha uzun sürebilir. Bunun neden olabileceği rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. “

Diğer döviz hizmetleri, faaliyete devam etmeyi planladıklarını söylüyor.

Nijerya merkezli bir borsa olan BuyCoins, Twitter’da şunları yazdı : “En yeni CBN genelgesinin tamamen farkındayız ve hizmetlerimizin uyumlu olmasını sağlamak için düzenleyicilerle birlikte çalışacağız. Platformlarımızdaki tüm işlemler her zamanki gibi devam ediyor ve tüm kullanıcı fonları güvende. “

Londra merkezli bir borsa olan Luno, yetkililerden daha fazla bilgi alana kadar normal bir şekilde ilerleyeceğini duyurdu . “Bazı Naira para yatırma yöntemleri şu anda etkileniyor, lütfen güncellemeler için durum sayfasını kontrol edin. Para çekme işlemleri etkilenmedi ve işlenmeye devam edecek, ancak normalden daha uzun sürebilir. Tüm müşteri fonları tamamen güvende.”

CBN’nin bugün duyurusu , Nijerya Merkez Bankası’nın sanal para birimleriyle ilgili yayınladığı 2017 yönergelerini genişletiyor ve yasadışı faaliyet, terör finansmanı veya mali suçlar için kullanılabilecekleri konusunda uyarıda bulunuyor. Nijeryalı finans kurumlarının dijital para birimleri bulundurması veya bunlarla işlem yapması yasaklandı ve dijital para birimiyle uğraşan herhangi bir tarafın bol miktarda kara para aklama ve müşterinizi tanıma önlemleri almasını sağlama emri verildi.

Paxful’dan alınan verilere göre, Sahra Altı Afrika şu anda Kuzey Amerika’nın ardından dünyanın ikinci en büyük eşler arası Bitcoin işlem hacmine ev sahipliği yapıyor .

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Alman polisi, ele geçirilen 68 milyon dolarlık bitcoin’e erişemiyor

Read Next

Elon Musk’tan, ‘geleceğin para birimi’ anketi,

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.