Morgan Stanley ,150 milyar dolarlık, yatırım şirketleri Bitcoin’i araştırıyor,

Morgan Stanley, Bloomberg News tarafından yayınlanan bir rapora göre, Bitcoin’e bağlı bir türev ürünün alım satımını sunmayı planlıyor. 

Rapora göre, New York finans hizmetleri firmasının, yatırımcılara satın almak zorunda kalmadan dijital para biriminin performansına maruz kalmasını sağlayacak bitcoin takasları sunmayı planladığı bildiriliyor. Ürün kullanıma hazır, ancak firma kurumsal müşterilerden doğru miktarda talep bekliyor. 

Müşterileri için bitcoin vadeli işlemlerini takas eden Morgan Stanley, dijital para piyasasına daha derin dalmak için en son çıkıntılı bankadır. Banka, bitcoin ticareti yaptığını söylemedi.

Örneğin Citigroup, proje hakkında bilgisi olan insanlara göre kripto para birimlerine sahip olmadan yatırım yapmanın en doğrudan yolu olduğu düşünülen dijital varlık makbuzu olarak adlandırdığı şeyi yarattı . ABD yatırımcılarına, aksi takdirde yerel borsalarda işlem görmeyen yabancı hisse senetlerine sahip olmanın bir yolunu vermek için, onlarca yıldır ortalıkta olan bir Amerikan emanet makbuzu gibi çalışır. Yabancı hisse senedi bir banka tarafından tutulur ve banka dekontunu verir.

Bu arada Goldman Sachs, kripto para birimleri için bir gözetim ürünü araştırıyor ve halihazırda aktif olarak Bitcoin vadeli işlemlerini ve dijital paraya bağlı diğer ürünleri takas ediyor. 

Morgan Stanley’e gelince, banka Bloomberg’e göre, Haziran ayında Credit Suisse’den Andrew Peel’i dijital varlıkların başkanı olarak işe aldı. 

Wall Street’in bitcoin ve diğer kripto para birimlerine olan yoğun ilgisine rağmen, bu tür varlıkların pazarı bu yıl düştü. Bitcoin bu yıl% 50’nin üzerinde düşüş gösterdi. 

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Çalışanların Maaşları ve Vergileri Ödemek için Bitcoini Oylama Sundu

Read Next

Avukatlar, Elon Musk’ın ,Tesla’nın Bitcoin Satın Alması, Üzerine SEC ,Soruşturmasıyla Karşılaşabilir

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.