MoneyGram,bitcoin satmak için Coinme ile ortaklık kuruyor,

Para transfer firması MoneyGram artık kripto borsası Coinme yardımıyla bitcoin kabul edecek. 

Kullanıcılar artık bu haftadan itibaren ABD’deki MoneyGram kiosklarında kripto para birimini satın alabilecek ve nakit para çekebilecek. Yılın arka yarısında uluslararası alanda genişleme planları var. 

Duyuruya göre fikir, daha fazla erişim noktası oluşturarak Bitcoin’e ve “potansiyel olarak diğer dijital para birimlerine” erişimi genişletmek için MoneyGram’ın eşler arası ağından yararlanmak. ABD’de yalnızca yaklaşık 30.000 kripto para birimi kiosk var ve MoneyGram konumları artık kripto alıp satmak için ek satış noktası konumları olarak işlev görecek.

Coinme, tescilli borsa olarak hareket edecek ve saklama teknolojisini sağlayacaktır. Firma, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ikinci bitcoin ATM operatörüdür. Kısa bir süre önce kiosk üreticisi Coinstar ile ülke çapındaki marketlerde makine kurmak için ortaklık kurdu .

MoneyGram daha önce XRP dijital varlıklarını döviz ödemesi için kullanmak üzere Ripple ile ortaklık kurmuştu. Ripple, anlaşmanın bir parçası olarak MoneyGram’da hisse senedi pozisyonuna sahipti. MoneyGram, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan bir dava nedeniyle bu yılın başlarında Ripple’ın platformu kullanımını askıya aldı.

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Justin Sun, TRX ve BTT SpaceX Uydu, Lansmanı İçin 50 Milyon Dolarlık Dogecoin Teklif Etti

Read Next

Ethereum madencileri, Bitcoin madencilerinden daha yüksek gelir elde ediyor

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.