Moneygram Ripple ,Platformunu Kullanmayı Durdurdu,

Moneygram, Ripple Labs ve yöneticilerine ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava nedeniyle Ripple platformunu kullanmayı askıya aldığını duyurdu. Geçen yıl, şirket platformu kullanmak için Ripple’dan 50,2 milyon dolar kazandı.

Moneygram, Ripple Platformunu Kullanmayı Durduruyor

Moneygram International Pazartesi günü Ripple platformunda ticareti askıya aldığını duyurdu. Duyuru, şirketin dördüncü çeyrek ve 2020 yılının tamamına ilişkin kazanç raporunun bir parçası olarak geldi. Moneygram 2020 yılı için 1,217 milyon dolarlık toplam gelir kaydetti; para transferi geliri 1.105 milyon dolardı.

Moneygram, raporda detaylandırılan ilk çeyrek 2021 görünümünün bir parçası olarak, “ilk çeyrekte Ripple pazar geliştirme ücretlerinden herhangi bir fayda planlamadığını” yazdı:

SEC ile devam eden davalarına ilişkin belirsizlik nedeniyle, şirket Ripple’ın platformunda ticareti askıya aldı.

Moneygram Ne Kadar Ripple Ödüyor

Moneygram, Haziran 2019’dan bu yana Ripple ile “Ripple’ın döviz (FX) blok zinciri ticaret platformunu (ODL) dört para birimi alım satımı için kullanmak” için ticari bir anlaşma yaptığını açıkladı. Platform, XRP kripto para birimini kullanır . Moneygram tarafından kullanımı Ripple tarafından sübvanse edilmektedir.

Moneygram, Pazartesi günkü kazanç açıklamasında, “2020’nin ilk çeyreğinde, şirketin Ripple pazar geliştirme ücretlerinden 12,1 milyon dolarlık net bir gider avantajı elde ettiğini” açıkladı. Dördüncü çeyrekte, “9,2 milyon dolarlık Ripple piyasa geliştirme ücretlerinden 8,5 milyon dolar net fayda sağladı, bu da ilgili işlem ve 0,7 milyon dolarlık ticaret giderleri ile kısmen dengelendi.”

Bu arada, 2020 ve 2019 mali tabloları, sırasıyla 50,2 milyon dolar ve 11,3 milyon dolarlık Ripple piyasa geliştirme ücretlerini içeriyor. Bu rakamlar, sırasıyla 11.9 milyon $ ve 0.4 milyon $ ‘lık ilgili işlem ve ticaret giderleri ile kısmen dengelendi.

Moneygram, Ripple Platformunun Kullanımının Askıya Alınmasının Nedeni Olarak SEC Davasını Gösterdi

SEC dosyalanmış bir $ 1,3 milyar kayıtsız menkul sunan iletken ile suçlamıştı Ripple Labs Inc., onun CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucularından Christian Larsen karşı Aralık ayında dava XRP cryptocurrency.

SEC dava ODL üzerine Katılımın çoğu organik veya pazar odaklı olmadığını”iddia ediliyor. Aksine, Ripple tarafından sübvanse edildi. ” Düzenleyici ayrıca şunları açıkladı: “Ripple, ODL’yi geleneksel ödeme raylarına daha ucuz bir alternatif olarak sunsa da, en az bir para aktarıcısı … çok daha pahalı olduğunu ve bu nedenle Ripple’dan önemli bir tazminat almadan kullanmak istediği bir ürün olmadığını söyledi.”

SEC, söz konusu para ileticisinin adını vermeden, “Para ileticisi, önemli bir finansal tazminat karşılığında Ripple için bu temel amaca hizmet etti” diye detaylandırdı:

Para verici henüz Ripple’ın kayıtsız için başka kanal haline XRP onun inorganik tout de sözlerine ekledi faydalandığınızı Ripple ile pazara satış XRP ‘kullanım’ ve için işlem hacmi XRP .

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Tether, Bitfinex, New York Başsavcısı ile 18,5 milyon dolara anlaştı,

Read Next

Square, 170 milyon dolara, Bitcoin satın aldı,

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.