MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Ediyor, 15 Milyon Dolar Daha Ekledi

MicroStrategy, Perşembe günü 15 milyon dolarlık bir bitcoin satın aldığını açıkladı ve kripto piyasası daha düşük seviyelerde seyrederken bile ortalama 55.387 dolardan 271 bitcoin satın aldı.

Halka açık ticaret zekası şirketi şimdi Bitcoin için 2.24 milyar dolar harcadı. CEO Michael Saylor’un sat-stacking hazine rezerv politikasına uygun olarak Mart ayından bu yana en az ayda bir kez 15 milyon dolarlık dilimde bitcoin satın aldı.

Bu son satın alma, önde gelen kripto para biriminin en sesli kurumsal destekçilerinden birinin zorluklarıyla karşı karşıya kalmasıyla geldi. Çarşamba günü, Tesla CEO’su Elon Musk, elektrikli otomobil üreticisinin bitcoin ödemeleri politikasını çevresel endişeleri gerekçe göstererek askıya aldı. Bitcoin şu anda işlem gördüğü yaklaşık 50.000 $ ‘a ulaşmadan önce 46.294.72 $’ a kadar düştü ve Saylor’un en son alımının Çarşamba günkü haberlerinden önce gerçekleştiğini gösteriyor.

MicroStrategy’nin hisse senedi fiyatı da Musk’ın açıklamasının ardından darbe aldı. Perşembe günü piyasa öncesi işlemlerde% 7’nin üzerinde düşüş gösterdi.

MicroStrategy’nin satın alması, Çarşamba günü açıklanan ABD Verileri’nde yükselen enflasyon işaretlerinin hemen ardından geldi ABD tüketici fiyat endeksinin (CPI) Nisan ayında yıllık% 4,2 artarak 12 yılın en hızlı enflasyon artışına işaret ettiği görüldü. Daha yüksek enflasyon muhtemelen daha yüksek oranlara yol açacaktır. Daha yüksek oranlar, Bitcoin boğa koşusunu ateşlemeye yardımcı olan ucuz paranın sona ermesi anlamına gelebilir.

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Ethereum madencileri, Bitcoin madencilerinden daha yüksek gelir elde ediyor

Read Next

İDDİA: Elon Musk, Bitcoin madenciliği işine girebilir

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.