MicroStrategy, 10 milyon dolar değerinde daha fazla bitcoin satın aldı

MicroStrategy, Salı günü nakit olarak 10 milyon dolar karşılığında fazladan 295 bitcoin satın aldığını duyurdu.

Bu, MicroStrategy’nin toplam bitcoin varlıklarını  71.079 bitcoin’e getiriyor  ve cari fiyatlarla yaklaşık 2.5 milyar dolar değerinde.

Şirketin bitcoin bahsi şimdiye kadar iyi sonuç verdi. MicroStrategy, bu bitcoinleri toplamda yaklaşık 1.15 milyar dolar veya bitcoin başına ortalama 16.109 dolar fiyatla satın aldı. Şu anda, bitcoin’in fiyatı yaklaşık 34.850 $ seviyesinde işlem görüyor.

MicroStrategy, iki haftadan daha kısa bir süre önce 10 milyon dolar değerinde bitcoin satın aldı . Geçen hafta Nasdaq’da listelenen şirket daha fazla Bitcoin elde etmek istediğini ve bunu yapmak için alternatif yollar araştırdığını söyledi.

MicroStrategy , geçen yıl Ağustos ayında bitcoin satın almaya başladı . O sırada şirketin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin yatırımlarının hissedarlar için uzun vadeli değeri en üst düzeye çıkarmayı amaçladığını söyledi.

The Block ile yaptığı röportajda Saylor, Bitcoin’in “şimdiye kadar yaratılmış en iyi para” olduğunu söyledi . Bitcoin’i altın ve ABD doları ile karşılaştırdı ve kripto para biriminin, tasarım gereği deflasyonist olmadığı göz önüne alındığında bir hazine için üstün bir varlık olduğunu söyledi.

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Elon Musk, Bitcoin geniş çaplı, kabul görmenin eşiğinde,

Read Next

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’i 70 bin dolara taşıyabilir

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.