MicroStrategy, 10 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı

Nasdaq listesinde yer alan MicroStrategy Cuma günü yaptığı açıklamada, nakit olarak 10 milyon dolara ek 314 bitcoin satın aldığını duyurdu.

Bu, MicroStrategy’nin toplam bitcoin varlığını 70.784 bitcoin’e getiriyor ve bu da cari fiyatlarla 2,28 milyar dolardan fazla değere sahip. 

Şirketin bitcoinin şimdiye kadar iyi sonuç verdiğini ve. MicroStrategy, bu bitcoinleri toplamda 1,2 milyar dolarlık bir satın alma fiyatı ve bitcoin başına yaklaşık 16,035 dolarlık bir ortalama satın alma fiyatı ile satın aldı. Şu anda, bitcoin’in fiyatı yaklaşık 32.300 dolardan işlem görüyor.

MicroStrategy , ilk bitcoin alımını geçen yıl Ağustos ayında gerçekleştirdi. O sırada şirketin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin yatırımlarının hissedarlar için uzun vadeli değeri en üst düzeye çıkarmak için yeni bir sermaye tahsis stratejisinin parçası olduğunu söyledi. 

Daha sonra The Block ile yaptığı röportajda Saylor, Bitcoin’in “şimdiye kadar yaratılmış en iyi para” olduğunu söyledi. Saylor, Bitcoin’i altın ve ABD doları ile karşılaştırdı ve kripto para biriminin, tasarım gereği deflasyonist olmadığı göz önüne alındığında bir hazine için üstün bir varlık olduğunu söyledi.

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Joe Biden, FinCEN’in Kripto Cüzdan Kural Yapımını Dondurdu

Read Next

Bitcoin madencilik üretimini destekleyecek yeterli çip yok

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.