MicroStrategy 1 milyar dolarlık hisse senedi satışa çıkardı gelirlerin kriptoya yatırım için kullanacak

Ek bitcoin alımlarını desteklemek için 500 milyon dolarlık bir borç teklifini tamamladığını açıkladıktan saatler sonra, halka açık MicroStrategy, bir SEC dosyasında zaman içinde 1 milyar dolar değerinde hisse satabileceğinin sinyalini verdi.

Teklifin detayları, firmanın Pazartesi günü yayınlanan S-3 dosyasına dahil edildi . 

Gelirlerin kullanımı açısından MicroStrategy, herhangi bir hisse senedi satışından elde edilen fonları, daha fazla bitcoin alımı da dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle kullanabileceğini belirtti.

“Bu izahname kapsamında teklif edilen herhangi bir A sınıfı adi hisse senedinin satışından elde edilen net geliri, geçerli izahname ekinde aksi belirtilmedikçe, bitcoin alımı da dahil olmak üzere genel kurumsal amaçlar için kullanmayı amaçlıyoruz. Net gelir miktarını belirlemedik. belirli bir amaç için özel olarak kullanılacaktır. Sonuç olarak, yönetim, herhangi bir teklifin net gelirlerinin tahsisi konusunda geniş takdir yetkisini elinde tutacaktır.”

500 milyon dolarlık borç teklifinin tamamlanmasından önceki mali haber raporlarının , söz konusu anlaşma için 1,6 milyar dolara kadar geniş bir ilgi gösterdiği göz önüne alındığında, zamanlama dikkate değer . 

MicroStrategy şu anda bilançosunda yaklaşık 3,7 milyar dolar değerinde 92.000’den fazla BTC bulunduruyor.kaynak

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Nusret’in tuz hareketi kripto para oldu

Read Next

Cumhurbaşkanlığı’ndan ‘kripto para’ uyarısı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla