Mastercard kripto para destekli kart programını duyurdu

Mastercard ödeme ağına kripto para destekli kart programı ekleniyor.

ABD’li finans teknolojileri devi Mastercard, geleneksel bankaların ve kripto para şirketlerinin kullanıcılarına dijital varlıklarla işlem yapmaları için kart sunmalarını için programını yenileme planlarını duyurdu.

Resmi açıklamada şöyle söylendi:

“Mastercard ve ortakları, her geçen gün daha fazla banka ve kripto para şirketinin dijital varlıklarını Mastercard’ın kabul edildiği yerlerde harcamak isteyenlere kart seçeneği sunmasını sağlayacakları bu yeni özelliği test edecek.”

Bu hamle, Mastercard’ın kripto para cüzdan ve borsalarını dahil ederek kripto para işletmeleri kolaylaştırmak ve kripto paraları geleneksel fiat (itibari) para hale gelmesini mümkün kılmak amacıyla gerçekleşiyor.

New York merkezli finans kurumu, kullanıcılarına kripto para işlemleri sunabilmek için Circle, Paxos, Evolve Bank & Trust, Metropolitan Commercial Bank, Uphold, BitPay, Apto Payments, i2c Inc. ve Galileo Financial Technologies ile ortaklık kurdu.

Güncellenmiş kart programı, Mastercard’ın ödeme ağını yalnızca itibari para ile kripto arasındaki sorunları ortadan kaldırmak için değil, aynı zamanda kripto para kullanmak isteyen kullanıcılara daha fazla alternatif sağlamayı da hedefliyor.

Mastercard, kripto para birimlerindeki fiyat oynaklığını ve işlem esnasında kur değişim sorunlarını azaltmaya yardımcı olmak için, ödeme transferlerini başlatırken anında kur değişimi sunmak için Circle’ın dolara sabitlenmiş stablecoin çözümü USD Coin’den (USDC) yararlanacak. kaynak

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Kripto Uzmanları Bitcoin Fiyatının Aralık 2025’e Kadar 318.417$’a Yükseleceğini Tahmin Ediyor

Read Next

1.000 avroyu geçen kripto para işlemlerine sıkı takip

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla