Marathon Patent Group,150 milyon dolar değerinde,Bitcoin satın aldı,

  • Marathon Patent Grubu, yaklaşık 150 milyon dolar değerinde bitcoin satın aldı.
  • Marathon CEO’su Merrick Okamoto, The Block’a satın almanın şirketin nakit rezervlerinden yapıldığını söyledi. 

Nasdaq listesinde yer alan Marathon Patent Group Pazartesi günü, yaklaşık 150 milyon dolara 4.813 bitcoin satın aldığını duyurdu.

Marathon CEO’su Merrick Okamoto, The Block’a yatırımın şirketin hazine fonlarının bir parçası olduğunu söyledi. Bitcoin madenciliğine dahil olan şirketin ilk kez piyasadan Bitcoin satın alması oldu.

Okamoto, “Elimizdeki nakit parayı şimdi bitcoin’e yatırım yapmak için kullanarak, salt oyun yatırımı olma potansiyelimizi gerçeğe dönüştürdük,” dedi. “Ayrıca, MicroStrategy gibi diğer ileri görüşlü şirketlere benzer şekilde, hazine rezervlerimizin bir kısmını Bitcoin’de tutmanın ABD doları tutmaktan daha uzun vadeli bir strateji olacağına inanıyoruz .”

Emin olmak gerekirse, Marathon’un hissesi geçen yıl% 892 arttı ve MicroStrategy’nin hisseleri, bitcoin’in yıl içindeki yaklaşık% 300’lük kazancına kıyasla% 166 oranında değer kazandı. 

Bu ayın başlarında, Maraton bir hisse senedi turunda 250 milyon dolar topladı . Bu fonların bitcoin satın almak için kullanılıp kullanılmadığı sorulduğunda Okamoto, The Block’a, bu artıştan önce şirketin bitcoin satın almak için kullanılan 425 milyon dolar nakit olduğunu söyledi.

Kripto finansal hizmetler firması NYDIG, işlemin yürütülmesine yardımcı oldu. NYDIG, The Block’a yaptığı açıklamada, satın alma işleminin 21 Ocak’ta tamamlandığını ve bitcoin başına satın alma miktarının 31.135 $ civarında olduğunu ekledi.

NYDIG, emrin fikirden uygulamaya kadar “yalnızca birkaç saat içinde” tamamlandığını söyledi. 

Geçen ay, firma ayrıca sigorta devi MassMutual’ın 100 milyon dolar değerinde bitcoin satın almasına yardım etti ve o sırada MassMutual, NYDIG’de 5 milyon dolarlık bir azınlık hissesi satın aldı.

Marathon Patent Group’a gelince, şirket 2017’nin sonlarından bu yana Bitcoin madenciliği yapıyor. Okamoto, şu anda günde yaklaşık 1,5 ila 2 bitcoin üreten üretimde 2,560 bitcoin madencisine sahip.

Marathon, operasyonlarını genişletmek için kısa süre önce Bitmain’den yaklaşık 270 milyon $ karşılığında 100.500 adet gelişmiş S19 madencisi sipariş etti. Okamoto, The Block’a “Bu birimler bu haftadan itibaren gönderilecek” dedi. “Tamamen konuşlandırılıp kurulduğunda, şirketin toplam hashrate kapasitesi 10.34 exahash’ı [şu anki yaklaşık 256 petahash’tan] aşacak ve Marathon’u dünyanın en büyük bitcoin madencisi yapabileceğine inanıyoruz.”

Okamoto, Bitcoin açısından, yükseltilmiş hashrate, Marathon’un günde yaklaşık 55-60 bitcoin üretmesine yardımcı olacağını söyledi.

Marathon , bitcoin madencilik tesisleri için ucuz elektrik elde etmek için Beowulf Energy ile yakın zamanda bir ortak girişim kurmasından bu yana “uzun vadeli başarı için benzersiz bir konuma” sahip olduğuna inanıyor .

Okamoto, The Block’a, “Çoğu bitcoin madencisi, işlemleri için bir barındırma modeli kullanıyor. […] Bu barındırma düzenlemesinin tipik maliyeti, kWh başına 0,05 ila 0,06 ABD Doları arasındadır,” dedi. Öte yandan Beowulf ile ortaklık, Marathon’un maliyeti kWh başına 0,028 dolara düşürmesine yardımcı olacak, dedi Okamoto, ayrıca her bir bitcoin madenciliği maliyetini 7.700 dolardan yaklaşık 4.400 dolara düşüreceğini de sözlerine ekledi.

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

İngiltere Merkez Bankası başkanı, ‘kalıcı’ bir dijital para biriminin henüz icat edilmediğini söyledi

Read Next

BMW aracına Bitcoin madenciliği donanımı kurdu!

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.