Kripto Uzmanları Bitcoin Fiyatının Aralık 2025’e Kadar 318.417$’a Yükseleceğini Tahmin Ediyor

Kripto uzmanlarından oluşan bir panel, bitcoin fiyatının Aralık 2025’e kadar 318.417 dolara yükseleceğini tahmin ediyor. En iyimser uzman, kripto para biriminin fiyatının yıl sonuna kadar 160.000 dolara ulaşacağına inanıyor. Bu arada, %54’ü hiperbitcoinizasyonun 2050 yılına kadar gerçekleşeceğini düşünüyor.

Kripto Uzmanları Bitcoin Fiyat Tahminini Paylaştı

Önemli bir ürün karşılaştırma sitesi olan Finder, popülerliği arttıkça bitcoin’in gelecekteki görünümünü öğrenmek için bir çalışma yürüttü . “Kripto para birimlerinin farkındalığı yayılmaya devam ederken, tüm gözler bitcoin fiyatında. Bu yüzden 42 kripto para birimi uzmanından oluşan panelimize madeni para için neler olduğunu sorduk, ”dedi şirket geçen hafta detaylandırdı.

Panelistler arasında kripto varlık yöneticileri, kripto borsalarının ve diğer hizmet sağlayıcıların yöneticileri, kripto analistleri, profesörler ve üniversitelerdeki öğretim görevlileri yer alıyor. Tartışılan çeşitli konular arasında, yıl sonunda ve bundan birkaç yıl sonra bitcoin fiyatının ne olacağı vardı. Bulucu ayrıntılı:

Bazı orta vadeli fiyat amortismanları olsa da panel, Aralık 2025’e kadar BTC fiyatının 318.417 dolara yükseleceğini tahmin ediyor.

Şirket, “Bu, panelin Aralık 2020’deki 2025 sonu tahmininden %61 daha yüksek, ancak Nisan ayındaki tahminden %12 daha düşük.”

Ayrıca, “Panelistler, Aralık 2030’a kadar bitcoin fiyatının BTC başına 4.287.591 dolara kadar çıkacağını tahmin ediyor . Ancak ortalama, aykırı değerler tarafından çarpıtılıyor – medyan fiyat tahminine baktığımızda, 2030 fiyat tahmini 470.000 dolara düşüyor” diye yazdı Finder.

Yıl sonunda bitcoin fiyatının ne olacağına gelince, panelistlerin çoğunluğu (%61) bitcoin’in şu anda değerinin altında olduğunu ve ortalama olarak panelin 2021 sonunda kripto para biriminin fiyatının madeni para başına 66.284 dolara ulaşmasını beklediğini söyledi. .

Morpher CEO’su Martin Fröhler, panelde bitcoin fiyatı konusunda en çok yükselen kişiydi. BTC başına 160.000 dolarlık bir yıl sonu tahminiyle şunları söyledi:

Gevşek bir para politikası ve yüksek varlık enflasyonu ile eşleştirilen şirketler ve kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesi, bu yılın sonundan önce Bitcoin’i 6 rakama çıkaracak. Bir sonraki yarılanma döngüsü, gelişmekte olan ülkeler tarafından yasal bir ihale olarak bitcoin’in daha fazla benimsendiğini görecek ve 2030 yılına kadar bitcoin, küresel bir rezerv varlığı olarak altının yerini alacak.

Wave Financial kıdemli tüccarı Justin Chuh, yıl sonu için ortalamanın altında 56.000 $ fiyat tahmini verdi. Bununla birlikte, dijital varlıkların “denenmiş ve gerçek güvenli sığınağı” olarak bitcoin’e olan güvenini dile getirdi. Tüccar, bitcoin fiyatını yukarı yönlü bir trendde görüyor ve BTC’nin 2025’i 210.000 dolarda ve 2030’u 400.000 dolarda bitireceğini, yarılanma olayları ve enflasyonun fiyatı yukarı doğru iteceğini tahmin ediyor . Dedi ki:

2025 ve 2030’a kadar yarılanma olayları ve enflasyon muhtemelen daha büyük yukarı yönlü hareketleri tetikleyecektir. Fiyatların sürekli olarak arz ve talep tarafından yönlendirilmesi muhtemeldir, daha geniş bir kullanıcı grubu için daha az kullanılabilirlik.

Ancak, paneldeki herkes yükseliş eğiliminde değildi. Canberra Üniversitesi’nin kıdemli öğretim görevlisi John Hawkins, panelde en düşüş gösterenler arasındaydı. Yıl sonu tahmini, bitcoin başına 20.000 dolardı. Öğretim görevlisi ayrıca, bitcoin’i benimseyen ülkelerin aslında fiyatı üzerinde olumsuz bir etkisi olacağına inanıyor.

Çalışma ayrıca uzmanların hiperbitcoinizasyonun ne zaman olacağını düşündüklerini de kapsıyor. 

Panelin %54’ü hiperbitcoinizasyonun (bitcoin’in küresel finansı geçtiği an) 2050 yılına kadar gerçekleşeceğini düşünüyor.

Panelde Galia Digital, Allnodes, Wave Financial, Morpher, Cryptocompare, Coinsmart, Banz Capital, Arcane Crypto, Rouge International ve Rouge Ventures, Celsius Network, Coingecko, Coinflip, Token Metrics, Thomson Reuters, Finder, Morgan Creek Digital, Zebpay, Amber, Decred, UCL, New South Wales Üniversitesi, Hong Kong Şehir Üniversitesi ve Batı Avustralya Üniversitesi.

Sizce 2025’te bitcoin fiyatı ne olacak ve hiperbitcoinizasyon ne zaman olacak?

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Bursaspor taraftar tokeni çıkarıyor

Read Next

Mastercard kripto para destekli kart programını duyurdu

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla