Kripto borsası Huobi Çinde Türev İşlemleri Yasakladı!

Kripto borsası Huobi, güncellenmiş Kullanıcı Sözleşmesine göre artık Çin’deki kullanıcıların türev ticareti yapmasına izin vermiyor.

Borsa, Kullanıcı Sözleşmesini güncelleyerek türev alım satım hizmetlerini kullanmak için Çin’i yasaklanmış yargı bölgeleri listesine ekledi. Çinli kullanıcılar borsaya erişmeye ve spot ticaret için kullanmaya devam edebilecekler.

Bu, Huobi’nin Çin’deki kullanıcılara sunulan kaldıraç miktarını azaltmasından sadece birkaç gün sonra geldi. Bildirildiğine göre düzenleyici kaygılar nedeniyle bu, 125X’ten 5X’e düşürüldü. Ayrıca Çin’deki yeni kullanıcıların türev ürünlere erişmesini de engelledi.

The Block’un bildirdiği gibi, Çin son birkaç aydır genel olarak kripto para birimini çökertiyor. Özellikle ülkedeki bitcoin madencilerine odaklandı ve birçoğunu kapanmaya veya başka bir yere taşınmaya zorladı. Bu çöküşün başlangıcından bu yana, bitcoin’in hash oranı yaklaşık %50 düştü – Çinli müşterilere hizmet veren birçok madencilik havuzu , hash oranında büyük düşüşler görüyor .

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

El Salvador, 140 milyon dolar değerinde Bitcoin alacak

Read Next

Hint Kripto Yatırımları Patladı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla