Kendi Borsasını Hackledi iddası!

Polis İddiasına göre BitGrail yönetici 120 Milyon Avro Çalmak İçin Kendi Borsasını Hackledi

 İtalyan polisi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, geçen yıl iflas ilan edilen bir kripto para borsasını yöneten bir kişinin 120 milyon euro’luk (146 milyon dolar) zarara neden olan bir dizi saldırıdan sorumlu olduğundan şüphelenildiğini söyledi.

Posta polisi yaptığı açıklamada, 230.000’den fazla kişinin BitGrail şirketi tarafından tutulan Nano adlı bir kripto para biriminin siber hırsızlığı nedeniyle dolandırıldığını söyledi.

Polis, “Bu İtalya’daki en büyük siber-finansal saldırı ve dünyanın en büyüklerinden biri” dedi.

“İtalya ve Avrupa’da ilk kez, tamamen BT platformlarında ve sanal para birimleri kullanılarak gerçekleştirilen yatırımcıların aleyhine hileli ve açgözlü davranışları belgeledik.”

Polis, zanlının 34 yaşında Floransalı olduğunu söyledi ve bilgisayar dolandırıcılığı, dolandırıcılık iflası ve kara para aklama suçlamalarıyla karşı karşıya olduğu için adının baş harflerini verdi. Adam veya avukatları ile hemen iletişime geçmek mümkün olmadı.

FF, Şubat 2018’de polisle temasa geçerek 2015’te piyasaya sürülen ince işlem gören bir para birimi olan Nano Coin’nin “büyük bir meblağındaki” kaybını işaretledi.

Ulusal siber suçlar merkezinin (CNAIPIC) direktörü Ivano Gabrielli, Reuters’e yaptığı açıklamada, araştırmaya başladıktan sonra BitGrail şefinin olaya karıştığını söyledi.

“Hırsızlığa aktif olarak katılıp katılmadığı veya bunu keşfettikten sonra güvenlik önlemlerini artırmamaya karar verip vermediği henüz belli değil” dedi.

kaynak https://www.reuters.com/article/italy-cyber-cryptocurrency/italian-police-accuse-cryptocurrency-exchange-boss-of-huge-fraud-idUSL8N2J127X

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Elon Musk’Bitcoin’ güvenli mesajı

Read Next

Kripto Borsası EXMO, Hack

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.