Joe Biden, FinCEN’in Kripto Cüzdan Kural Yapımını Dondurdu

Yeni ABD Başkanı Joe Biden, kripto para birimi cüzdanlarıyla ilgili Financial Crimes Enforcement Network’ün (FinCEN) önerisi de dahil olmak üzere tüm kurum kurallarını dondurdu. Beyaz Saray, Biden’ın “yeni veya bekleyen kuralları gözden geçirmesi” için birini atayacağını duyurdu.

FinCEN’in Kripto Cüzdan Önerisi Donduruldu, Düzenleyici İnceleme Bekleniyor

Beyaz Saray Çarşamba günkü göreve başladıktan sonra, ABD’nin 46. başkanı Joe Biden’in önceki yönetimden devralınan tüm kural koyucuları dondurduğunu duyurdu. Bu, kripto para birimi cüzdanlarını etkileyen Finansal Suçları Uygulama Ağı’nın (FinCEN) önerisini içerecektir Başkanın atadığı kişilerin veya görevlilerin yeni veya bekleyen kuralları gözden geçirme fırsatına sahip olmasını sağlamak için” dir.

Duyuru detaylandırıyor:

Yürürlüğe girmeyen kurallarla ilgili olarak, kuralların geçerlilik tarihlerini bu muhtıranın tarihinden itibaren 60 gün ertelemeyi düşünün.

“Bu şekilde ertelenen kurallar için, 60 günlük süre boyunca… ilgili tarafların sorunlar hakkında yorum yapmasına izin vermek için 30 günlük bir yorum süresi açmayı düşünün,” ekleyerek, gecikmenin gerekirse uzatılabileceğine dikkat çekiyor.

Kripto topluluğu bu düzenleyici donma haberini memnuniyetle karşılıyor. FinCEN’e yorum göndermek için kripto topluluğunun öncülüğünde kritik bir rol oynayan avukat Jake Chervinsky, tweet attı:

Başkan Biden, daha fazla incelenene kadar tüm ajans kural koyma çalışmalarını dondurdu. Buna eski Bakan Mnuchin’in ‘barındırılmamış cüzdanlar’ konusundaki önerisi de dahildir.

Avukat ekledi: “Çok savaştık ve nefes alma ve sıfırlanma hakkını kazandık. Janet Yellen, Steve Mnuchin değil. Ben iyimserim.” Biden, Yellen’i yeni Hazine Bakanı olarak seçti . Eski Federal Rezerv başkanı, son Senato duruşmasında kripto para birimlerinin çoğunlukla yasadışı finansman için kullanıldığını belirterek, Bitcoin veya kripto para birimlerinin hayranı değil.

FinCEN’in kripto para cüzdanları üzerindeki kural koymasının yanı sıra, Biden, Trump yönetiminden Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) ile ilgili birkaç başka kripto düzenleme sorununu devraldı. Eski OCC başkanı Brian Brooks, onayladığı bazı pozitif kripto düzenlemelerinin Biden yönetimi sırasında geri alınabileceği konusunda uyardı . Bankaların kripto saklama hizmetleri sağlamasına ve halka açık blok zincirleri ve sabit paralar kullanmasına izin vermeyi içerir.

“Blok zinciri, kripto para birimi ve merkezi olmayan finans, e-postanın postaneye yaptığını bankalara yapıyor. Bizim işimiz bankaların rolünü yeniden düşünmek, ”diyor Brooks geçen hafta The Hill’de yazdığı bir makalede. “Teknolojiye yaptıkları yatırımlar nedeniyle, bankalar merkezi olmayan defterlerdeki işlemleri doğrulayan anahtar düğümler olacak ve bugün dijital ödemeleri işledikleri gibi blok zincirleri üzerinden tokenlar gönderip alacaklar” diye açıkladı. “Bankalar ayrıca tavsiye, saklama ve yapılandırılmış ürünler sağlayacak. Bankalar ayrıca 19. yüzyıldaki Hazine bonosu çıkarma rollerini yeniden canlandırabilir ve dolar destekli dijital paralar çıkarabilir. ” Ayrıca şunları kaydetti:

Kripto para birimi ve ademi merkeziyetçi finans birçok fayda sağlar… Amerika Birleşik Devletleri faydalara değil risklere odaklanırsa, küresel finansal sistem yeniden yapılandırıldıkça geride kalacağız.

Brooks, faydaları arasında “finansal erişimi artırarak, insanlara finansal yaşamları üzerinde daha fazla kontrol sağlama ve küresel ödemeleri hızlandırmayı” sıraladı.

Eski en üst düzey bankacılık düzenleyicisi, Kongre Üyesi Maxine Waters’ın önerisiyle özellikle ilgileniyor. Biden yönetimini “politika ve yeniliği birleştirmemeye” çağırdı. Brooks, “House Financial Services Başkanı Maxine Waters, son dört yılda meydana gelen inovasyonu tersine çevirmeyi öneriyor” dedi ve “Bankaların kripto para birimi varlıklarını tutma yeteneğini geri çekmek ve bankaların dijital paraları destekleyebileceği yönündeki yönergeleri iptal etmek istiyor” dedi.

Ripple Labs ve yöneticilerine karşı açılan dava da dahil olmak üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) kriptoyla ilgili bazı önemli sorunlar var. Biden, MIT’nin blockchain profesörü Gary Gensler’i yeni SEC başkanı olması için aday gösterdi 

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

ETH Çekme İşlemimin Takibi İçin TX Kodunu Nereden Öğrenebilirim?

Read Next

MicroStrategy, 10 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.