İran, Eylül Sonuna Kadar Kripto Para Madenciliğini Yasakladı

İran cumhurbaşkanı, ulusal elektrik şebekesine büyük bir yük bindirdiği için, dijital para birimleri madenciliğinin yaz sonuna kadar yasak olacağı konusunda uyardı.

Hassan Rouhani, “Kripto para birimlerinin yetkili madenciliği çok fazla elektrik tüketmiyor ve sadece 300 megawatt’a ihtiyaç duyuyor” dedi.

Ancak, çok fazla elektrik tüketenler yetkisiz kripto madencileridir; yaklaşık 2.000 megawatt tüketiyorlar ”diye açıkladı başkan.

Cumhurbaşkanı Ruhani, “Bugün itibariyle yetkili madencilerin bile kripto para madenciliği yapmaları Eylül sonuna kadar yasak olacak” dedi.

Başkan, sözlerinin başka bir yerinde, İran ile diğer taraflar arasında 2015 yılında Viyana’da yapılan nükleer anlaşmayla ilgili olarak devam eden müzakerelere değindi.

2015 İran nükleer anlaşması kapsamındaki taahhütleri yerine getirme konusunda ilk adımı atması gereken kişinin ABD olduğunu söyledi.

Ruhani, Viyana’daki İranlı müzakerecilere diğer partilerle görüşmelerde iyi ilerleme kaydettiklerini söyleyerek övgüde bulundu.

Müzakerecilerin önemli konularda anlaşmaya vardığını söyleyen yetkili, müzakerelerin nükleer anlaşmayı yeniden canlandırma amaçlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Ruhani, nükleer anlaşmanın kendisinin müzakere edilmediğinin altını çizdi; daha ziyade, Washington’un yükümlülüklerine dönmesi için bu tür mekanizmaların tartışıldığını da sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı, birkaç yıl öncesinin tersinin doğru olduğu zamanın aksine, şimdi İran’ın müzakerelerde üstünlüğe sahip olduğunun altını çizdi.kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Türkiye’de kripto para düzenlemesi hangi alanları kapsayacak? Bakan Lütfi Elvan açıkladı

Read Next

Çin Bitcoin madencilerini kara listeye alabilir,

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.