İngiltere Merkez Bankası başkanı, ‘kalıcı’ bir dijital para biriminin henüz icat edilmediğini söyledi

İngiltere Bankası Başkanı Andrew Bailey, “kalıcı” bir dijital para biriminin henüz icat edilmediğini söyledi.

Bailey’nin yorumları “Dijital Para Birimlerinin Sıfırlanması” konulu bir Dünya Ekonomik Forumu panelinde geldi. Bailey, ödeme altyapısına yönelik son yeniliklerin kalıcı olduğunu ve dijital para birimlerinin hız ve maliyet gibi uzun süredir devam eden engellerin kaldırılmasında rolü olduğunu söyledi. Yine de Bailey, mevcut kripto para birimlerinin para birimi olarak kullanılmak üzere gerekli yönetişim sorularını çözmediğine inanıyor.

“Kalıcı dijital para birimi diyebileceğim bir tasarım, yönetim ve düzenlemeler dediğim şeye iniş yaptık mı? Hayır, henüz orada olduğumuzu dürüstçe sanmıyorum.”

Bailey’e göre, orijinal olarak tasarlandıkları şekliyle mevcut kripto para birimleri, insanlara ödemelerinin istikrarlı bir değer biçiminde düzgün bir şekilde yürütüleceğine dair yeterince güvence sağlamıyor. Görüş açısından Bailey, ödemelerde yeniliğin ödemeleri istikrarlı bir değer biçiminde yürütmek için fiat tabanlı bir çözüme yöneleceğini söyledi.

Ancak, Bailey’e göre dijital inovasyon kalıcı olacak. Bu nedenle, liderlerin ödemeler için kalıcı bir çözüm olarak stablecoin ve merkez bankası dijital para birimlerinin yararlarını tartışmaya devam etme konusunda haklı olduklarını söyledi. 

“Bize yardım etmesi gereken yerlerde çözmemiz gereken büyük zorluklar var” dedi.

Bailey’e göre, bu büyük zorluklar arasında sınır ötesi havale ve ödemelerin maliyetini düşürmek yer alıyor.

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

JP Morgan Yatırım Portföylerine Bitcoin Eklemek İçin 3 Neden özetledi

Read Next

Marathon Patent Group,150 milyon dolar değerinde,Bitcoin satın aldı,

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.