Hırvatistan’daki Tüm Tifon Benzin İstasyonları Artık Kripto Para Birimlerini Kabul Ediyor

Hırvatistan’daki 46 Tifon benzin istasyonunun kripto para birimi ödemelerini kabul etmeye başladığı bildirildi. Ödeme işlemcisi Paycek’i kullanarak müşteriler, bitcoin ve eter dahil olmak üzere bir dizi kripto para birimi ile ödeme yapabilirler.

  • Hırvatistan’daki Tifon benzin istasyonları, Şubat ayının başında kripto para birimi ödemelerini kabul etmeye başladı. Ülkede şu anda 46 Tifon benzin istasyonu var.
  • Hırvat fintech girişimi Electrocoin’in bir hizmeti olan Paycek, Tifon için kripto ödemelerini işleyecek. Web sitesinde göre, (Bitcoin Paycek destekler BTC ), eter ( ETH ), XRP , stellar( XLM ) ve EOS .
  • Kripto para birimi ödemeleri, satın alma sırasında fiat para birimine dönüştürülür. Örneğin, bir müşteri 400 HRK (64 $) için gaz satın alır ve bir kripto para birimi ile ödeme yaparsa, Paycek ödemeyi işler ve Tifon’a Hırvat kunası olarak ödeme yapar. Tifon, kripto ödemelerini kabul etmenin hiçbir noktada risk altında olmadığını söylüyor.
  • Tifon’un finans müdürü Ana Lokas şunları söyledi: “Hırvatistan’da kripto para birimlerinde ödemeler henüz emekleme döneminde olsa da, bu ödeme seçeneğinin Tifon’un tüm satış noktalarında devreye girmesiyle birlikte, özellikle turizm sezonunda daha fazla gelişme ve büyüme bekliyoruz. , bu tür ödemeleri yabancı müşteriler tarafından daha yaygın şekilde kullanma alışkanlıkları göz önüne alındığında. “
  • kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’i 70 bin dolara taşıyabilir

Read Next

Hava Temizleme Cihaz Üreticisi, ödeme olarak Dogecoin’ kabul etmeye başlayacaklarını duyurdu.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.