Hint Kripto Yatırımları Patladı

Blockchain analitik firması Chainalysis’in verilerine göre, Hintlilerin kripto pazarındaki yatırımları 40 milyar dolara yükseldi. Bloomberg Pazartesi günü bildirdiğine göre , rakam geçen yılki 200 milyon dolar ile karşılaştırılıyor .

Bu, ülkenin en genç yatırımcıları arasında, ülkedeki eski nesillerin tipik olarak tercih ettiği değerli metallerden uzaklaşan bir düşünce değişikliği gösteren önemli bir sıçrama .

Raporda adı geçen girişimci Rishi Sood, “Paramı altından ziyade kriptoya yatırmayı tercih ederim” dedi. “Kripto, altından veya mülkten daha şeffaftır ve getirileri kısa sürede daha fazladır.”

Rapora göre, 15 milyondan fazla Hintli şu anda ABD’den yaklaşık 8 milyon daha az ve İngiltere’nin 2,3 milyonundan çok daha fazla kripto ticareti yapıyor.

Hintlilerin ülkenin merkez bankasından , mahkemelerinden ve siyasi koridorlarından karşı karşıya kaldıkları düzenleyici roller coaster’a rağmen , kripto 1,33 milyar ülkede kök salmaya başlıyor.

Bu arada, Hindistan’ın mali düzenleyicileri, bitcoin’i önümüzdeki ay en kısa sürede sunulabilecek bir yasa tasarısı kapsamında bir varlık sınıfı olarak sınıflandırmayı düşünüyor .

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Kripto borsası Huobi Çinde Türev İşlemleri Yasakladı!

Read Next

Rumen kripto milyarderi boğularak öldü: Miras tartışması başladı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla