Hindistan yatırımcıların yıllık kripto satın alma kotası ne anlama geliyor?

IndiaTech de dahil olmak üzere birçok bağımsız kuruluş, Hindistan Parlamentosu’nda tanıtılacak olan kripto yasa tasarısı için önerilerde bulundu. Bugün Kış Oturumu başladığında, IndiaTech taslağın döviz maruziyetini azaltmaya çalışabileceğini söyledi . Yerel bir gazete , bunun Hintli bir yatırımcının kripto varlıklarında yıllık olarak satın alabileceği şeyleri sınırlayabileceğini bildirdi .

Bununla birlikte, kripto endüstrisi, özel kripto yasağı raporlarının geçen hafta piyasada kargaşayla sonuçlanmasının ardından bazı olumlu düzenleyici duyuruları bekliyor .

Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Birimi Yasası Düzenlemesi 2021’in de yetkili bayileri ve kripto borsalarını tanımlamak ve lisanslamak istediği bildiriliyor . Bu bağlamda, IndiaTech ayrıca Hindistan kripto borsaları için “Müşterinizi Tanıyın (KYC) kurallarının daha katı olmasını isteyen bir teknik inceleme” istedi. IndiaTech.Org CEO’su Rameesh Kailasam, BusinessLine ile yaptığı röportajda şunları söyledi :

“Ayrıca ne tür kripto paraları, kimlerden satın alabileceğinizi ve bu tür yetkili satıcı muadillerinin nerede kayıt altına alınması gerektiğini. Borsalar tarafından şüpheli işlem bildirimi için raporlama mekanizmaları ve yetkisi de gerekli olacaktır.”

Şüpheli işlemlere kısıtlama

Hindistan en hızlı büyüyen pazarlardan biri olduğu için bunlar çok önemli hususlar . Ülkenin kripto piyasası , Chainalysis’e göre Temmuz 2020 ile Haziran 2021 arasında %641 büyüme kaydetti . Ancak kripto işletmeleri, volatil varlık sınıfının yasaklandığı 2020’nin ilk çeyreğinin belirsizliğine geri dönmekten korkuyor.

Ancak bu korkuya rağmen, Singapur merkezli kripto borsası Coinstore, yakın zamanda Hindistan’daki işini genişletti.

Kailasam da ekledi,

“Hindistan’da hangi kripto varlıklarının, jetonlarının vb. işlem görmesine izin verileceği konusunda formüle edilmiş bir filtreleme mekanizması olması gerekiyor. Hindistan’da ticaret için ne tür kripto para birimlerinin uygun olacağına dair bir mekanizmanın ideal olarak formüle edilmesi önemlidir. ”

Bununla birlikte, raporlar ayrıca Hindistan dijital rupisinin Parlamento masasına geçtiğini gören kaynaklara atıfta bulunuyor.

Hindistan merkez bankasının özel kripto varlıklarına karşı temkinli bir duruş sergilemesi dikkat çekicidir . Bu nedenle, RBI onaylı bir CBDC parlamentoya itilebilir. Yerel gazeteye kaynaklar eklendi ,

“…hükümetin yanıtı kripto para birimlerini yasaklamak değil, RBI aracılığıyla kripto para birimi sağlamak.”

Mevcut Parlamento oturumunun 23 Aralık’ta sona ermesi planlanıyor. Bu nedenle, meclisin mevcut oturumda geçmesi gerekiyorsa kripto faturasını bundan önce masaya yatırması ve geçirmesi gerekecek.kaynak

İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir.

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Twitter, Jack Dorsey istifa ederken Parag Agrawal CEO’sunu atadı

Read Next

Elektronik para ihraç eden kuruluşlara 5 milyon lira sermaye şartı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.