Hindistan kripto, para birimi yatırımını, tamamen yasaklayacak

  • Hindistan hükümetinin kripto yatırımına tam bir yasak getirdiği söyleniyor.
  • Mevcut yatırımcıların, yatırımlarını tasfiye etmek için 3-6 aylık bir geçiş süresi alacakları bildiriliyor.

Hindistan hükümetinin kripto para birimi yatırımına tam bir yasak getirdiği söyleniyor.

BloombergQuint , adı açıklanmayan bir “üst düzey Maliye Bakanlığı yetkilisine” atıfta bulunarak Perşembe günü haberinde. Hükümetin mevcut yatırımcılara yatırımlarını tasfiye etmeleri için üç ila altı aylık bir geçiş süresi vereceğini söyleyen yetkiliye göre, yasağın bir gecede uygulanmayacağını söyledi.

Yetkili, Hindistan merkez bankasının kripto para birimlerini desteklemediğinden, hükümetin Parlamento’da çıkarılacak bir yasa ile bunların her şekilde kullanılmasını yasaklayacağını söyledi. Rapora göre yasak, yabancı borsalar aracılığıyla kripto ticaretini de kısıtlayacak.

Yetkiliye göre, Hindistan’ın kripto yasası, kripto ticaretini etkili bir şekilde yasaklayan Çin’in kripto rejimine göre modellenecek. Ancak Çin, 2017’den beri yalnızca fiattan kriptoya ticareti yasakladı. Ülkede kriptodan kriptoya ticarete hala izin veriliyor.

Hindistan’ın önerdiği “Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Birimi Yasasının Düzenlenmesi, 2021” , 15 Şubat ile 8 Mart arasında bir ara ile 8 Nisan’da sona eren Parlamentonun devam eden Bütçe oturumunda giriş için listelendi.

Tasarı, Hindistan’daki tüm “özel kripto para birimlerini” yasaklamayı amaçlıyor. Özel kripto para birimlerinin tanımı ve faturanın son metni henüz bilinmiyor. Yine de, Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman bu haftanın başlarında , özel kripto para birimlerinin bir merkez bankası tarafından verilenler dışındaki tüm dijital para birimlerini içerdiğini öne sürdü .

Yukarıda alıntılanan yetkiliye göre, önerilen yasa tasarısı “yakında onay için Birlik Kabinesine gönderilecek.”

Bu hafta başında Hindistan’ın genç maliye bakanı Anurag Thakur da söz konusu tasarının “kesinleşmiş ve yakında kabine gönderilecek.”

The Block’un daha önce bildirdiği gibi , Hindistan’da yasama süreci uzundur. Bir tasarı kabinede istişare için taşındığında, geri bildirim için çeşitli bakanlıklardan geçer. Bu süreç sona erdiğinde, tasarı daha sonra Parlamento’ya taşınır. Parlamentonun, Lok Sabha (Halk Meclisi) ve Rajya Sabha’dan (Eyaletler Konseyi) onaylar da dahil olmak üzere kendi onay süreçleri vardır. Tasarı Parlamento’dan geçtikten sonra, son bir imza için Hindistan cumhurbaşkanına gidiyor.

Ancak, kabine belirli bir tasarının geçirilmesini isterse, kararname yoluna gidebilir. Yönetmelikler, Hindistan hükümetinin derhal yasama eylemi yapmasını sağlıyor. Geçen hafta, hükümetin bir kripto para birimi tasarısını yönetmelik yoluyla geçirme ihtimalinin yüksek olduğuna dair haberler vardı .

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Dogecoin geliştiricisiydi, şimdi ne halde! Her şeyini satmış!

Read Next

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Çalışanların Maaşları ve Vergileri Ödemek için Bitcoini Oylama Sundu

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.