Hindistan Hükümeti, Kripto Borsalarının IP Adreslerini Engelleyebilir,

Hindistan hükümeti kripto para birimi tasarısını sunmaya hazırlanırken, kripto para birimi borsalarının IP adreslerini engellemeyi düşündüğüne dair raporlar var. Yasak raporlarına rağmen, Hindistan kripto topluluğundaki pek çok kişi, hükümetin bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimlerine kesin bir yasak getirmeyeceğine inanıyor.

Kripto Ticaret Platformlarının IP Adreslerinin Engellenmesi

Business Standard yayınında, adı açıklanmayan bir “bilgi kaynağına” atıfta bulunulan Pazartesi günü, Hindistan hükümetinin “kripto para birimlerinde ticaretin gerçekleştiği şirketlerin / borsaların internet protokolü (IP) adreslerinin engellenmesini dikkate aldığı” bildirildi. Bu önlem, uygulanırsa, hükümetin kripto para birimlerine yasak getirme çabalarının bir parçası olacaktır.

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman geçtiğimiz günlerde kripto para birimi mevzuatı ile ilgili kabine notunun kesinleştiğini ve yakında kabineye sunulacağını söyledi. Mevcut parlamento oturumunda değerlendirilmek üzere “Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Yasa Tasarısının Düzenlenmesi 2021” başlıklı bir yasa listelendi.

Hindistan hükümeti, daha önce yetişkin sitelerin IP adreslerini ve yüzlerce Çin uygulamasını engellemeye çalıştı, yayın, insanların sitelere hala sanal özel ağlar (VPN’ler) üzerinden erişebildiğini belirtti.

Yerel basında bir endüstri uzmanından alıntı yapıldı:

250.000 $ ‘lık serbest havale planı limiti dahilinde yatırım için yurt dışına gönderilmesine izin verilen paranın bir kısmını kullanarak, kripto para satın almak / satmak için nakit kullanmak ve kriptoları saklamak ve transfer etmek için Hindistan dışında cüzdan kullanmak gibi VPN’ler, eşler arası ticaret gibi çeşitli yollar kripto para satın almak için yönlendirilebilir – boşluklar kalır.

Bu ayın başlarında Hindistan maliye bakanı, kripto para birimleri ile ilgili ” çok ayarlanmış bir pozisyon alınacak” dedi. Daha sonra hükümetin ” tüm seçenekleri kapatmadığını ” vurguladı .

Açıklamaları, Hintli kripto topluluğuna, Hindistan’ın doğrudan bir yasak koymak yerine kripto endüstrisini düzenleyeceği umudunu verdi.

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

OKEx Korea önümüzdeki ay kapatılıyor,

Read Next

Lübnan’da madeni paranın üretim maliyeti, alım gücünü geçti: Eritilip satılıyor,

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.