Güney Kore’nin, En İyi Finansal Düzenleyicisi ,Tüm Kripto Borsalarının Kapatılabileceğini Önerdi

Güney Kore’nin baş finansal hizmetler düzenleyicisi başkanı Eun Sung-soo, hiçbir kripto değişiminin VASP lisansı için başvurmadığını söyledi.

Güney Kore’nin finansal düzenleme kurumu başkanı, ülkenin tüm kripto para birimi borsalarının Eylül ayında kapatılabileceğini söyleyerek tartışma yarattı. 

Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) başkanı Eun Sung-soo , Ulusal Meclis’in politika komitesinin 22 Nisan’da yaptığı bir toplantıda , ajansın yakın zamanda değiştirilen herhangi bir Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) başvurusunu henüz almadığını söyledi. yasa bu yıl sonra yürürlüğe girecek. 

“Ülkede tahmini 200 kripto para birimi değişimi var” diye ekledi. “Ancak mevcut durum devam ederse, o zaman hepsi kapatılabilir.” 

Eun, geçen yıl kripto borsalarına uygulanacak şekilde değiştirilen Güney Kore’nin kara para aklamayı önleme (AML) yasası olan Finansal İşlemleri Raporlama Yasasına (FTRA) atıfta bulunuyordu. Mevzuatı mali yetkililerle kayıt VASPs gerektirir. 

FSC, 25 Mart’ta kayıt için başvuruları kabul etmeye başladı, ancak henüz hiçbir borsa başvurusu yapmadı. Borsaların kayıtlarının FSC tarafından onaylanması için 24 Eylül’e kadar süreleri var. FSC, yalnızca AML sistemlerinin sağlamlığını yeterince gösterebilen değişimleri onaylayacaktır. 

19 Nisan’da, hükümetin politika ofisi , yetkililerin herhangi bir “yasadışı kripto işini” kapatmak ve borsaların FTRA’ya uymasını sağlamak için Nisan’dan Eylül’e kadar “özel bir uygulama dönemi” uygulayacaklarına dair bir açıklama yaptı .    

VASP kaydı için en önemli nitelik, yerel bir ticari banka ile resmi ortaklıktır. Eun’un bahsettiği yaklaşık 200 borsadan yalnızca ülkenin “Big 4” olarak bilinen en büyük dört borsası şimdiye kadar bu tür ortaklıklar kurdu. Sektördeki pek çok kişi şimdiden düzenleyici gelgit dalgasını atlatacak tek borsaların Big 4 olacağını düşünüyor , ancak Eun’un yorumları yeni endişelere yol açtı.

Eun’un sözleri, Koreliler arasında kriptoya olan ilginin arttığı bir zamanda gelir. The Big 4 , 2021’in ilk çeyreğinde 2,49 milyon yeni kullanıcı kaydetti , bunların% 64’ü 20’li ve 30’lu yaşlarında. 30’lu yaşlarındaki tüccarlar, kripto ticaretine 398 milyon dolardan fazla para ayırdı ve diğer tüm demografileri geride bıraktı. Büyük 4’ü kapatmak, bu genç yatırımcılar için ağır bir darbe olur.    

Kripto ticaretinin normalleştirilmesi sorulduğunda, Eun’un yanıtı şu oldu: “Kaygı, kripto para birimi endüstrisini resmileştirmek ve onu düzenleyici onay altına almak sadece spekülasyonu teşvik edecek.” 

Dolandırıcılıklara karşı kripto tüccarları için yasal korumalarla ilgili olarak Eun, kripto ticaretinin doğası gereği hisse senedi ticaretinden daha spekülatif olduğunu iddia ederek “devletin kripto tüccarlarını korumasının zor olduğunu” söyledi. Kripto işlemlerini güzel sanat anlaşmalarıyla karşılaştırdı ve devletin tüketicilerin sanat sahtekarları tarafından dolandırılması konusunda sorumluluk almadığını açıkladı. “Kendini [kripto] dolandırıcılıklarından korumak alıcının kişisel sorumluluğudur” dedi.   

Bu, Güney Koreli tüccarların hükümetin neden olduğu ajitalarla ilk karşılaşması değil. Ocak 2018’de, ülkenin adalet bakanı bir basın toplantısı sırasında bakanlığının “kripto para ticaretini etkili bir şekilde yasaklayan bir yasa hazırladığını” ve bakanlığın amacının “tüm borsaları kapatmak” olduğunu duyurdu. Park, kripto ticaretini ” kumar ” ile bir tutmaya devam etti .

Park’ın yorum yaptığı gün bitcoin’in küresel fiyatı % 8 düştü. Sözde kimchi primi nedeniyle, yerel fiyat % 15’e kadar düştü . Güney Koreliler bu günü “Park Sang-ki felaketi” olarak adlandırıyor.  

Eun’un yorumlarının yapıldığı gün kimchi primi% 13 civarında kaldı ancak ertesi gün% 2’ye kadar düştü. Bu düşüş , bitcoin’in küresel fiyatındaki keskin düşüşle birleşti .

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Türkiye Merkez Bankası Başkanı, Kripto Yasağı Reddetti,

Read Next

Dava daha da belirsizleşirken Ripple ve SEC tekrar çatışıyor,

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.