Güney Kore Hükümeti 2022’de Kripto Ticaret Karlarını Vergilendirmeye Başlayacak

Güney Kore hükümeti, kripto para birimi ticaret karlarına vergi getirmek için bir değişiklik yayınladı. Plan, milletvekilleri tarafından birkaç erteleme girişiminin ardından şimdi gerçek oldu.

Yeni Kurallar Kripto Karlarına% 20 Vergi Uyguluyor
Asya’ya Göre Bugün , yasama bildirimi, değişikliğin Şubat ayında yürürlüğe gireceğini ve Güney Kore’de kripto alım satımından elde edilen karların % 20 oranında vergilendirileceğini detaylandırıyor . Bununla birlikte, kural yalnızca yıllık geliri 2,5 milyon won’un (2.300 $) üzerinde olan kripto sahipleri için geçerlidir.

Ekonomi ve Maliye Bakanlığı, icra kararının merkezi hükümetin kabinesiyle yapılan görüşmelerden sonra yayınlanmasının planlandığını söyledi. Değişiklik, ülkenin mevcut 2020 revize edilmiş vergi kurallarına uygulanıyor.

Önümüzdeki ay yürürlüğe girecek olmasına rağmen, yasal uyarı, hükümet belgelerine göre yeni kuralın 2022’de uygulanmaya başlayacağını açıklıyor . Değişiklik ayrıca hisse senedi işlemleri için yeni vergi kurallarını da kapsıyor.

Aslında, borsada işlem gören hisse senetlerinin işlemleri, kripto kazançlarından önemli ölçüde daha düşük olan, yıllık 50 milyon won’un üzerindeki karlar için% 20 vergilendirme kurallarının bir parçası olacak. Hisse senedi işlemleri, 300 milyon won’un üzerindeki yıllık karlar için% 25 oranında vergilendirilecek.

Kore Hükümeti Kripto Vergilendirme Planını Geciktirmeye Devam Etti
Güney Kore hükümetinin kripto karları için yeni bir vergi çerçevesinin başlatılmasını erteleyen raporları 2020’de birkaç kez manşetlere taşındı. Kasım ayında, Ulusal Meclis , başlangıçta Ekim 2021’de gerçekleşecek olan süreci ertelemek istedi . Aralık ayında, Ulusal Meclis planlama ve finans komitesi yeni vergi kuralını 2022 yılına kadar erteleyeceğini duyurdu .

Ayrıca Kore Blockchain Derneği , 14 Ekim 2020’de düzenleyicilerin% 20 kripto vergi planını 2023’e ertelemesini talep etti. Grup, yerel kripto şirketlerinin yeni kurallara uymak için “makul bir süreye” ihtiyacı olduğunu savundu.

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Türk Telekom İstanbul dahil 6 ilde planlı internet kesintisi yapacak

Read Next

Güney Kore Bankası Shinhan Kripto Saklama İle İlgili Hizmetler Sunmaya Hazır

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.