Güney Kore Bankası Shinhan Kripto Saklama İle İlgili Hizmetler Sunmaya Hazır

Güney Kore’deki büyük bir ticari banka, Kore Dijital Varlık Güvenine (KDAC) bir öz sermaye yatırımı tahsis ederek kripto işine giriyor. Shinhan Bank, dijital varlık saklama hizmetleri sunmak istiyor.

Banka, Tanımlamaya İlişkin Hack Riskleriyle Yüzleşmek İçin Teknik Analizleri Beklemektedir

Inews24‘e göre banka, yerel bir kripto borsası, Korbit, blockchain firması Blocko ve kripto araştırmacısı Fair Square Lab tarafından kurulan bir ortak girişim gözetim şirketi olan KDAC’ye yatırımı duyurdu.

Shinhan Bank sözcüsü, yaklaşan kripto ile ilgili hizmetlerinin “bankaların uyum yeteneklerini ve saklama deneyimini iyi bir şekilde kullanabilecek” bir alan için uygun olduğunu belirtti.

Ancak banka, müşterilerin fonlarının güvenliği açısından bir adım önde olduğunu iddia ediyor. Aslında, böyle bir hareketin “dış ve zimmete para geçirme risklerinden” korunmak için teknolojik yeteneklerin kullanılmasına izin vereceğini vurguladılar.

Kripto ile İlgili İş Manevraları Yapan Diğer Büyük Güney Kore Bankaları

Shinhan Bank, projede kullanılan teknoloji kaynaklarının 2020 yılı boyunca hackleme olaylarıyla aktif olarak hedeflenen merkezi olmayan finans (Defi) sektörlerine uygulanmasını istiyor. Shinhan Financial Group başkanı Cho Yong-byeong, yatırımla ilgili yorum yaptı:

İşten bağımsız olarak tüm şirketlerin dijital olarak aktif olduğu bir durumda, Shinhan’ın kaderi de dijital dönüşüme bağlı olacak. Sürüş sistemine bağlı olarak, tüm Shinhan halkı dijital yeniliği tek yürekle hızlandırmalıdır.

Kripto ile İlgili İş Manevraları Yapan Diğer Büyük Güney Kore Bankaları

Kripto ile İlgili İş Manevraları Yapan Diğer Büyük Güney Kore Bankaları

Bankanın rakiplerinden biri olan Kookmin, Kasım 2020’de yerel blockchain oyuncuları ile birlikte bir “dijital varlık yönetimi şirketi” kuracaklarını duyurdu . Banka, borsalar gibi kurumsal müşteriler için kripto saklama hizmetleri sunmayı hedefliyor.

Duyuruya göre Kookmin, açıklanmayan bir miktar karşılığında KDAC, blockchain hızlandırıcısı Hashed ve blockchain geliştiricisi Haechi Labs’a yatırım yaptı.

Ancak, kripto saklama işine giren tek kişiler Kookmin ve Shinhan Bank değil. 2020, geleneksel Güney Koreli bankaların kripto para birimi endüstrisindeki önemli yatırımlarıyla karakterize bir yıldı.

Temmuz 2020’de NH Bank , kurumsal yatırımcılar için bir kripto saklama hizmetleri platformu oluşturma planlarını açıkladı . Banka ayrıca, yakında çıkacak olan merkez bankası dijital para birimi (CBDC) için Bank of Korea’ya (BOK) saklama hizmetleri sunma olasılığını da ima etti .

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Güney Kore Hükümeti 2022’de Kripto Ticaret Karlarını Vergilendirmeye Başlayacak

Read Next

Dan Larimer EOS Builder Block’tan Ayrılacağını Duyurdu

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.