Google anlık kripto verileri için ,Band Protocol ile entegre oldu

Kripto fiyat verilerine ait oracle çözümü sunan Band Protocol, Google ile iş birliği yaptı.

Band Protocol (BAND) merkeziyetsiz oracle teknolojisinin, “finansal verilerin gerçek zamanlı ve doğru analizinin yapılması için” Google Cloud tarafından kullanıldığı açıklandı.

Band’ın iş geliştirme başkanı Kevin Lu perşembe günü, Band’ın Standard Dataset çözümünün ultra hızlı SQL sorgularını destekleyen kurumsal bir veri ambarı olan Google BigQuery üzerinde kullanıldığını duyurdu. Ortaklığı, “merkeziyetsiz oracle kullanan hibrit blockchain ve bulut uygulamalarının oluşturulmasını sağlamak için Google Cloud ekibiyle yapılan iş birliklerinden biri” olarak tanımladı.

Lu şöyle açıkladı:

“Ekibimiz, Band Protocol oracle’larının esnek tasarımı aracılığıyla, entegre edilecek uygulama yerel olarak blockchain veya Web 2 üzerine kurulmuş olması fark etmeksizin araştırmacıları ve geliştiricileri herhangi bir harici veri kaynağı için merkeziyetsiz oracle’ları kullanmaları adına güçlendiriyor.”

Google Cloud, finansal zaman serisi verilerinin makine öğrenimi teknolojisi kullanılarak gerçek zamanlı analitik verilere dönüştürülmesini sağladı. Bu veriler, BigQuery aracılığıyla doğrudan Band’ın açık veri kümesinden geliyor.

Band, Haziran 2020’de Cosmos (ATOM) zincirine geçmeden önce Eylül 2019’da ERC-20 tokeni olarak piyasaya sürüldü. Protokol, blockchain sektörünün önde gelen oracle hizmet sağlayıcısı Chainlink’in (LINK) en büyük rakiplerinden biri olarak ortaya çıktı. Protokolün yerel BAND tokeni, zincirler arası birlikte çalışabilirlik ve merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörünü çevreleyen yeni gelişmelerle yatırımcıları cezbediyor.

kaynak

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Emlak Milyarderi Bitcoin Satın Aldı, Konut ve Perakende Mülklerinde Kira Ödemesi için BTC Kabul Ediyor

Read Next

Rusya Merkez Bankası, 2023 yılına kadar ulusal ödemeleri dijital hale getirme planlarını açıkladı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla