GateHub XRP’yi desteklemeye devam edeceğini açıkladı

Birleşik Krallık merkezli kripto para hizmeti GateHub, Ripple davası bitene kadar XRP’yi listelemeye devam etmeye karar verdi.

Ripple XRP token nedeniyle ciddi yasal sorunlar ile karşılaşırken, birçok kripto platformu işler netleşene kadar kripto para desteğini kaldırmaya karar verdi.  

Ne var ki Birleşik Krallık merkezli kripto para hizmeti GateHub, XRP’yi listelemeye devam etmeye karar verdi.

12 Ocak tarihli duyuruya göre GateHub, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bunu gerekli kılana kadar XRP’yi listelemeden kaldırmayacak:

“GateHub Ltd., SEC’nin Ripple hakkında şikayeti sonuçlanana ve XRP ‘menkul kıymet’ olarak sınıflandırılana veya SEC durdurma emri verene kadar XRP’yi listelemeye devam edecek.”

GateHub, XRP’ye ilişkin kararın SEC’nin Ripple hakkındaki şikayetinin dikkatli bir şekilde incelenmesinin ardından alındığını açıkladı. SEC, Ripple’a XRP’yi kayıtdışı menkul kıymet olarak sattığı gerekçesiyle dava açmıştı. GateHub ise XRP’nin geleceğine olumlu bakıyor ve XRP’nin menkul kıymet olmadığını düşünüyor.

GateHub, ABD’li yetkililerin Ripple ve yöneticilerinin yatırımcıları dolandırdığını kanıtlaması halinde şirkete uygun yaptırımlar uygulanması gerektiğini söyleyerek devam etti. Fakat GateHub, bu durum ile SEC’nin açtığı dava arasında dağlar kadar fark olduğunu ve XRP’nin menkul kıymet olarak sınıflandırılmasının yanlış hiçbir şey yapmayan yatırımcılar için yıkıcı sonuçları olduğunu söyledi.

SEC, 22 Aralık 2020’de Ripple’a dava açacağını duyurmuştu. Hemen ardından aralarınca Coinbase, Binance.US ve OKCoin’in de bulunduğu birçok kripto şirketi, XRP’yi listelemeden kaldırma kararı almıştı.

kaynak HELEN PARTZ

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Çin Devlet Destekli Ziraat Bankası İlk Dijital Yuan ATM’lerini Başlattı

Read Next

Avrupa Merkez Bankası Başkanı, Bitcoin’in Küresel Olarak Düzenlenmesi Gerekiyor

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla