Finder Tarafından Yapılan Ankette , Avustralyalı’ların Yarısına Sorarsanız Elon Musk Bitcoin’i İcat Etti

Avustralyalılar kripto para birimleri hakkında giderek daha fazla şey öğreniyorlar, ancak bazı efsaneler ve yanlış anlamaların genel Down Under arasında hala yaygın olduğu ortaya çıktı. En çarpıcı bir örnek olarak, Finder tarafından yapılan yeni bir ankete katılanların yarısından fazlası Elon Musk’ın ilk kripto ağı Bitcoin’i icat ettiğine inanıyor.

Bulucu, Avustralyalıları Bitcoin Hakkında 8 Soruyla Test Ediyor

Karşılaştırma web sitesi Finder.com , Bitcoin hakkındaki bilgilerini ölçmek için yakın zamanda 1.000 Avustralyalıyı araştırdı. Tüketici Duyarlılığı Takibi aracılığıyla yürütülen çalışma, katılımcıların% 98’inin kripto para biri

“Bitcoin vergilendirilmez” gerçeklikle en bariz tutarsızlığı yarattı ve katılımcıların% 59’u ifadenin doğru olduğunu belirledi. Finder’a göre kripto para birimi karları, vergi amaçlı olarak gelir veya yatırım olarak değerlendirilebilir.

“Sattığınızda, kazançlarınız üzerinden sermaye kazancı vergisi ödemeniz gerekecek. Yazarlar, bir muhasebeciden bağımsız tavsiye almanızı tavsiye ederiz ”diye ekliyorlar.

Popüler bir efsane, Satoshi Nakamoto olarak bilinen anonim bir geliştirici değil, “Elon Musk’un Bitcoin’i icat ettiği” şeklindedir . Tesla ve Spacex’in kurucusu uzun zaman önce bu spekülasyonu yalanladı, ancak Avustralyalıların% 56’sı hala buna katılıyor. Erkeklerin (% 62) bu hatayı yapma olasılığı kadınlardan (% 51) daha fazladır. Ünlü girişimci, kripto etkileyiciye dönüştü , tweet’leriyle sık sık piyasaları yukarı veya aşağı iter , bu da muhtemelen yanlış izlenime yol açmıştır.

Anketin% 44’üne Göre Bitcoin En Az 15 Yaşında

Ankete katılanların çoğu, BTC’nin gerçekte olduğundan daha eski olduğuna inanıyor ve % 44’ü “Bitcoin’in 15 yıldan fazla süredir piyasada olduğu” iddiasını destekliyor. Ve bir diğer% 44’ü, arz sınırlı olduğunda, maksimum 21 milyonla sınırlı olduğunda “çıkarılacak sınırsız sayıda Bitcoin var” diye düşünüyor. Z Kuşağı üyelerinin yarısından fazlası (% 51), Baby Boomers’ın yalnızca üçte birine (% 34) kıyasla yanlış ifadeye inanıyor.

Birçok Avustralyalı, Bitcoin’in doğumundan bu yana yaratılan çok sayıda kripto para biriminin farkında değil. Ankete katılanların% 39’u “100’den az farklı kripto para birimi var” konusunda olumluydu. Aslında, 9.000’den fazla kripto para var ve sayı sürekli artıyor. Daha sonra, araştırmaya katılanların neredeyse üçte biri,% 31, “Bir Bitcoin’in değeri 100.000 AU $ ‘dan fazla” (yaklaşık 77.000 $) fiyatını mevcut piyasa oranının çok üstüne koyduğunu tahmin ediyor .

Görüşülenlerin% 31’inin paylaştığı bir başka yanlış varsayım da “Bitcoin’i bir şeyler satın almak için kullanamazsınız.” Finder, gerçekte, Avustralya’daki binlerce işletme kripto para birimi ödemelerini kabul ediyor.

“Var Bitcoin ATM’leri sitenin rapor hazırlar kolay nakit için Bitcoins dönüştürmek ve başka bir para birimi, gibi onları harcamak yapmak ve banka kartları”. Ancak daha da şaşırtıcı olan, Avustralyalıların beşte birinin (% 22) “Bitcoinlerin fiziksel bir para birimi olduğundan” emin olmalarıdır.

Anket, ülkede yeni finansal teknolojileri uygulama seçeneklerini araştırmakla görevli bir Senato komitesinin 2019’da başlayan bir soruşturmayı sonuçlandırmaya hazırlandığı sırada ortaya çıktı. Kanada ve Avrupa Birliği gibi benzer yargı alanlarının izinden giden kripto para birimleri ve diğer dijital varlıklar için düzenleyici çerçeve.kaynak

Anketteki hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın?

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Thodex’in yazılımcısı adli kontrolle serbest

Read Next

Lightning Network Nedir?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.