Fenerbahçe kulübünden kritik kripto para açıklaması

Dedikodu kulislerinde konuşulan “Fenercoin” hakkında Fenerbahçe Spor Kulübü’nden resmi açıklama geldi.

Türkiye’nin köklü spor kulüplerinden Fenerbahçe, taraftarları için sanal varlık geliştirdiği ve satışa çıkardığı iddialarına yanıt verdi.

14 Temmuz tarihinde Fenerbahçe resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamada, kulübün adı kullanılarak tanıtımı yapılan sanal varlıklarla hiçbir bağlantıları olmadığı ifadesi yer aldı.

Taraftarlar için geliştirilecek kripto para birimi için çalışmaların sürdüğünü belirten kulüp yetkilileri, resmi açıklama gelmeden bu tip haberlere itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu konudaki çalışmalarımız sürmekle beraber henüz resmi bir adım atılmadığını kamuoyunun bilgisine sunuyor; kulübümüz tarafından bir duyuru ve bilgilendirme yapılmadan taraftarlarımızın bu ve benzeri gerçek dışı oluşumlara itibar etmemesini önemle rica ediyoruz.”

Chiliz CEO’sunun mesajı kıvılcımı yaktı

Dünyanın önde gelen pek çok spor kulübü ile anlaşma yapan Socios ve Chiliz’in CEO’su Alex Dreyfus, 13 Temmuz tarihinde Twitter üzerinden paylaştığı mesajla İstanbul’a geldiğini duyurmuştu.

Kulüplere ait taraftar tokenlerini geliştiren ekibin başındaki isim olan Dreyfus’un bu mesajı, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün de taraftar tokeni geliştirdiğine dair dedikoduların çıkmasına neden oldu.

Bilindiği üzere Türkiye’nin diğer büyük kulüpleri Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor, Sivasspor ve Başakşehir gibi takımların taraftar tokenleri geliştirilmişti.

Twitter üzerinde gündeme oturan “sözde ortaklık” hakkında Fenerbahçe kulübünün yaptığı yalanlama açıklamasıyla konu şimdilik rafa kaldırıldı.kaynak

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Kripto borsası Bithumb, çalışanlarının platformunda işlem yapmasını yasakladı

Read Next

BAE Merkez Bankası, Dijital Para Birimi Başlatma Planını Açıkladı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla