Ethereum madencileri, Bitcoin madencilerinden daha yüksek gelir elde ediyor

Ethereum madencileri, son birkaç gündür Bitcoin madencilerinden daha fazla gelir elde ediyor.

The Block’s Data Dashboard’a göre , Ethereum madencileri, Bitcoin madencilerinin kazandığı 67 milyon $ ‘a kıyasla Pazartesi günü itibariyle günlük 77 milyon $ gelir elde ediyor. Veriler 7 günlük hareketli ortalamadır (7MDA), yani son yedi günün ortalamasıdır ve kısa vadeli bir eğilimi gösterir.

Bu, son birkaç ayda birkaç kez oldu. Ethereum madencileri, Şubat ayı başlarında ve Nisan sonunda Bitcoin madencilerinden daha yüksek gelir elde etti. Dikkat çekici olan şey, bunun son birkaç yıldır nadir görülen bir olay olduğunda daha sık olmaya başlamasıdır.

Ethereum madencilerinin daha yüksek gelirler görmelerinin nedenlerinden biri, eter fiyatının son birkaç ayda önemli ölçüde artmasıdır. Bitcoin’in fiyatı durgun seyrederken son haftalarda yükselmeye devam etti. Yıla 730 dolardan başladıktan sonra, bir eter artık 4.300 dolar değerinde.

Diğer bir önemli neden, ağın yükselen işlem ücretleridir. Ethereum madencileri, gaz olarak bilinen ve eter ile ödenen işlem ücretlerinin bir karışımından gelir elde eder ve yeni madeni paralar oluşturmak için sübvansiyonları bloke eder.

Şu anda, Ethereum madencilerinin gelirinin% 40’ı gaz ücretlerinden geliyor . Ancak bu Temmuz ayında yürürlüğe giren Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 1559 ile ücretlerin bir kısmı madenciler yerine ağa gönderilecek.

Temmuz ayından itibaren, EIP 1599 başına iki ücret alınacaktır: Bir taban ücret ve madenciler için bir katılım ücreti veya bahşiş. Baz ücret yakılacak ve sadece dahil etme ücreti madencilere gidecek. EIP’nin genel amacı, kullanıcılar için işlem ücretlerini azaltmaktır.

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

MoneyGram,bitcoin satmak için Coinme ile ortaklık kuruyor,

Read Next

MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Ediyor, 15 Milyon Dolar Daha Ekledi

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.