Eski Ripple danışmanı Michael Barr OCC’nin başına geçiyor

Eski Ripple danışmanı Michael Barr’ın, Joe Biden’ın yönetimi altındaki Para Birimi Muhasebeci Ofisi’ne (OCC) başkanlık etmesi bekleniyor.

Wall Street Journal , haberi “karara aşina olan kişilerden” alıntı yaparak bildirdi . ABD Senatosu tarafından adlandırılıp onaylanırsa, Barr, Mayıs 2020’den Ocak 2021’e kadar Mali İşler Sorumlusu olarak görev yapmış eski Coinbase yöneticisi Brian Brooks’un yerini alacak . 

Barr şu anda Michigan Üniversitesi Ford Kamu Politikası Okulu’nda dekandır. Daha önce, Barack Obama’nın yönetiminde Hazine Bakanlığı’nın finans kurumları sekreter yardımcısı olarak görev yaptı ve burada 2010 Dodd-Frank Yasası’nın mimarisine yardım etti. OCC, Hazine Departmanının bağımsız bir şubesidir ve tüm ulusal bankaların yanı sıra yabancı bankaların federal şubelerini düzenler.

Barr , Ripple’ın danışma kuruluna 2015 yılında katıldı ve firmadan ne zaman ayrıldığı belli değil. Ripple şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yasal bir mücadele veriyor . Firma ve iki yöneticisi – CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen – XRP’nin kayıtsız menkul kıymet satışları yoluyla milyarlarca dolar toplamakla suçlanıyor.

Ripple, genel olarak, yeni Biden yönetimi konusunda iyimser görünüyor. Garlinghouse, şirketin “ABD’de blok zinciri ve kripto yeniliği için ileriye dönük bir yol çizmek için” yeni liderlerle çalışmaya hazır olduğunu söyledi .

kaynak

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

Trilyon Dolarlık Varlık Yönetimi Devi BlackRock Bitcoin İçin (SEC) başvurdu

Read Next

Guggenheim CIO’su Bitcoin bu yıl bir daha rekor kırmayacak

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.