Elon Musk, ‘Tesla’nın Bitcoin Satmadığını’ Açıkladı,

Hafta sonu Tesla’nın bitcoinlerini satmış olabileceği yönündeki spekülasyonların ortasında, CEO Elon Musk, elektrikli otomobil şirketinin “herhangi bir bitcoin satmadığını” açıkladı. Tesla’nın Technoking, Pazar günü, Tesla’nın çevresel kaygılar nedeniyle ödemeler için bitcoin kabul etmeyi askıya aldığını açıkladıktan sonra Bitcoin topluluğu ile hararetli bir tartışmaya girdi.

Elon Musk, Tesla’nın Bitcoinlerini Satmadığını Onayladı

Tesla CEO’su Elon Musk, Pazar günü bitcoincilerle bir dizi hararetli tartışmaya girdi ve bu, Musk’ın elektrikli otomobil şirketinin bitcoinlerini satmış olabileceği veya kısa süre içinde satmayı planladığı yönünde spekülasyonlara yol açtı. Tartışmalar, Musk’ın Tesla’nın çevresel kaygılar nedeniyle ödemeler için Bitcoin kabul etmeyi askıya aldığını duyurmasının ardından başladı . Bu arada, bitcoin’in fiyatı düştü .

Spekülasyonu sona erdirmek için Musk, Pazartesi sabahı erken saatlerde Tesla’nın bitcoinlerini boşaltmadığını doğruladı. Şöyle yazdı : “Spekülasyonu açıklığa kavuşturmak için Tesla herhangi bir bitcoin satmadı.”

Bu açıklama, Tesla’nın bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul etmeyi askıya aldığını açıkladığında yaptığı açıklamayla aynı fikirde. Şirket şunları yazdı : “Tesla herhangi bir bitcoin satmayacak ve madencilik daha sürdürülebilir enerjiye geçer geçmez bunu işlemler için kullanmayı planlıyoruz.” Tesla, çevre sorunlarını neden olarak gösterdi . Şirket, Mart ayı sonlarında ödemeler için bitcoin kabul etmeye başladı .

Tesla’nın bitcoinlerini satmış olabileceği spekülasyonu, Musk’ın Twitter tanıtıcısı @cryptowhale tarafından bir tweet’e yanıt vermesiyle başladı: “Bitcoin’ciler önümüzdeki çeyrekte Tesla’nın kalan bitcoin varlıklarını terk ettiğini öğrenince kendilerini tokatlayacaklar. Elon Musk’ın aldığı nefretle, onu suçlamıyorum. ” Musk daha sonra cevap verdi : “Gerçekten.”

Tesla, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaptığı dosyalarda açıklandığı gibi ilk çeyrekte 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Nisan ayının sonunda şirketin bitcoin deposu 2,5 milyar dolar değerindeydi . Musk o sırada Twitter’da doğruladı : “Bitcoin’imin hiçbirini satmadım” ve “Tesla, bilançoda nakit tutmaya alternatif olarak Bitcoin likiditesini kanıtlamak için esasen varlıklarının% 10’unu sattı.”kaynak

Tesla’nın bitcoinlerini satacağını düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Baturay

İlgi Alanı Blockchain Teknolojisi, ve Kripto Para Birimi Araştımak

Read Previous

İran’da Ev Elektriğini Kullanan ,Kripto Madencilerine Ağır Cezalar Geliyor

Read Next

Thodex mağdurlarının avukatı konuştu Ofiste coinlerin saklandığı bir sistem odası var

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.